Home » NBA: Curry odveo “Ratnike” u veliko finale

NBA: Curry odveo “Ratnike” u veliko finale

Golden State, predvođen Stephenom Curryjem, pobijedio je Oklahomu 96:88 u sedmoj utakmici finala Zapada i tako velikim preokretom nadoknadio zaostatak 1:3 i osigurao veliko NBA finale s LeBronovim Clevelandom, tačnije reprizu prošlogodišnjeg u kojem su slavili Warriorsi.

Fantastični Curry opet je bio najbolji kada je najpotrebnije, jer ubacio je 36 koševa uz sedam trica, čime je s ukupno 32 u sedam utakmica doigravanja postavio NBA rekord.

Klay Thompson postigao je 21 poen uz šest trica, dva dana nakon što je s rekordnih 11 Warriorsima donio pobjedu za povratak serije na Golden Stateov domaći teren.

Thunder se naravno nije predao u paklu Oracle Arene, uostalom, tamo su pobijedili u prvom susretu konferencijskog finala, a ovaj put predvodili su je Russell Westbrook s 19 koševa, 13 asistencija i sedam skokova, dok je Kevin Durant ubacio 27.

Oklahoma je u prvom dijelu imala 13, a na poluvremenu šest koševa prednosti, ali rekordno niskih 12 koševa Thundera u trećoj četvrtini te uzastopne trice Thompsona, Igoudale i Curryja, donijele su preokret i vodstvo Golden Stateu.

Warriorsi su pobjedom u Oaklandu postali tek 10. ekipa koja je nadoknadila zaostatak 1:3 u play-offu za finale koje će dakle biti repriza prošlogodišnjeg, kada je Golden State nakon šest utakmica slavio prvi naslov nakon 40 godina, dok grad Cleveland i dalje, 52 godine čeka titulu neke njihove profesionalne ekipe. Prva utakmica ovogodišnjeg finala igra se u četvrtak u Oaklandu.