Home » Nesretan poraz Zrinjskog od Legije

Nesretan poraz Zrinjskog od Legije

U susretu trećeg kola Uefine Konferencijske lige Legia je u Mostaru pobijedila Zrinjski rezultatom 2:1.

Obje momčadi ušle su u susret vrlo oprezno, pa je uvodnih 30 minuta uglavnom proteklo u igri na sredini terena.

Zrinjski je do vodstva došao u 30. minuti nakon što je Nemanja Bilbija glavom u mrežu pospremio ubačaj Josipa Ćorluke. Bila je to prva prilika za domaće nogometaše na utakmici.

Međutim, samo dvije minute kasnije Ernest Muci ubacio je loptu pred gol Zrinjskog, a u velikoj gužvi nespretno je reagirao Slobodan Jakovljević i poslao loptu iza leđa svoga vratara.

Do odmora Zrinjski je u 43. minuti imao solidnu šansu preko Ćorluke, čiji je šut s ruba kaznenog prostora zaustavio vratar Legije Dominik Hladun.

Priliku na drugoj strani imao je Blaž Kramer u sudačkoj nadokandi. Poljski napadač je pokušao proslijediti u gol ubačaj s desene strane, ali je za malo bio neprecizan.

Drugo poluvrijeme obilježio je VAR. Prvo je u 55. minuti Mario Ćuže pogodio za 2:1, ali nakon intervencije VAR sobe gol je poništen zbog zaleđa.

U 62. minuti slična situacija dogodila se pred golom Zrinjskog. Blaž Kramer glavom je pogodio za vodstvo gostiju, pomoćni sudac podigao je zastavicu, ali je gol priznat nakon pregledavanja snimke.

Po treći put VAR se upalio u 68. minuti, ovoga puta Matija Malekinušić je izašao sam ispred gola Legije, pogodio je za izjednačenje, ali je i njegov pogodak poništen zbog zaleđa.

Do kraja utakmice pokušali su Plemići pritisnuti goste, ali nisu se uspjeli spasiti od poraza.

U drugom susretu skupine E Aston Villa je ranije večeras u Alkmaaru nadigrala domaći AZ 4:1.

Nakon tri odigrana kola na ljestvici vodeća Aston Villa i Legia imaju po 6 bodova, a Zrinjski i Alkmaar po 3.

Zrinjski svoju sljedeću utakmicu u Europi igra 9. studenoga, kada Mostarci gostuju u Varšavi kod Legije.