Home » Nezaustavljiva Lana Pudar osvojila i drugo zlato na Evropskom juniorskom prvenstvu (VIDEO)

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (17) osvojila je danas zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin na juniorskom Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Nakon što se prekjučer okitila zlatom u disciplini 100 metara delfin, veliki uspjeh je ponovila i na duplo dužoj dionici koju je isplivala u vremenu 2:06.26, što je ujedno i novi evropski rekord u kategoriji juniora u disciplini 200m delfin.

Drugoplasirana Alina Baievych (Njemačka) je zaostala preko četiri sekunde (2:10.78), a treća Glenda Abonyi-Toth (Mađarska) je kroz cilj prošla s vremenom 2:11.61.

Prethodno je i u četvrtfinalnoj i u polufinalnoj utrci Lana bila mnogo bolja od konkurencije, te je više nego dominantno stigla do najsjajnijeg odličja.

Recimo još da je Lana samo 50 minuta nakon fantastične finalne utrke na 200 metara u disciplini delfin, izborila još jedno finale u Beogradu, i to na dionici 50 metara delfin.

Finale u disciplini 50 metara delfin je zakazano za sutra u 18:05 sati i to će biti oproštajna utrka za Lanu na prvenstvu.

Izvor: klix.ba