Home » Ništa od historijskog uspjeha tenisera BiH, Švedska otišla u grupnu fazu Davis Cupa

Muška teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine je izgubila u borbi za plasman u grupnu fazu Davis Cupa na gostovanju kod Švedske u Štokholmu rezultatom 3:1.

U četvrtom meču Damir Džumhur je danas poražen od Mikaela Ymera rezultatom 2:1 u setovima, a drugi poraz našeg najboljeg tenisera u duelu sa Šveđanima je značio i kraj duela.

Švedski teniser je riješio prvi set u svoju korist rezultatom 6:1, a potom je Džumhur uzvratio istom mjerom i poravnao na 1:1 u setovima. U trećem setu Ymer je bio uspješniji sa 6:3 i odveo je svoju selekciju u grupnu fazu Davis Cupa među 16 najboljih reprezentacija svijeta.

Podsjetimo, jučer su Šveđani poveli sa 2:0 nakon što je Mikael Ymer savladao Mirzu Bašića rezultatom 6:4, 7:5, te Elias Ymer koji je pobijedio Damira Džumhura sa 6:1, 6:4.

Prvu su pobjedu naši momci ostvarili danas i to u dublu gdje su Mirza Bašić i Tomislav Brkić pobijedili Andrea Goranssona i Eliasa Ymera rezultatom 6:4, 6:2 i smanjili na 2:1, no to je bio jedini duel kojeg su naši igrači dobili u Štokholmu.