Home » Njemačka teškom mukom izbjegla poraz od Španije i zadržala šanse za plasman u nokaut fazu

U posljednjem jučerašnjem susretu na SP-u Kataru nogometaši Španije i Njemačke remizirali su u derbiju grupe E, a konačan rezultat je glasio 1:1.

Španija je odlično otvorila utakmicu i već u sedmoj minuti imali su veliku šansu da dođu u vodstvo. Olmo je ušao s lijeve strane i uzdrmao prečku, ali vrijedi reći i to da je svoj gol spasio i Neuer koji je odbranio loptu i odbio je u okvir gola.

Njemačka je prvu šansu imala u 25. minuti kada je Gnabry šutirao pored gola, a u 34. minuti vidjeli smo veliki promašaj Torresa koji je iz neposredne blizine prebacio njemački gol i upropastio veliku šansu za Crvenu furiju.

U 40. minuti Njemačka dolazi u vodstvo golom koji je postigao Rudiger, no VAR je reagovao i opravdano poništio gol zbog nedozovljene pozicije, pa se na poluvrijeme otišlo bez pogodaka.

Dobru šansu za Njemačku imao je Kimmich u 56. minuti, ali mu je španski golman Simon odbranio, a ubrzo nakon toga, na drugoj strani je uslijedila kazna i Španija je došla u vodstvo.

Rezervista Morata je dočekao Albinu loptu s lijeve strane, a onda je sjajno “bocnuo” vanjskim dijelom kopačke i tako prebacio Neuera na golu. Mogla je Njemačka odmah do poravnanja, ali je Simon sjajno zaustavio pokušaj Musiale.

Njemačka je napadala, znali su da su u vrlo teškoj situaciji i da jednostavno moraju postići gol, a u tome su uspjeli u 84. minuti. Napadač Werdera iz Bremena, Niclas Fullkrug, samo 13 minuta nakon što je ušao na teren postiže gol i tako donosi poravnanje Nijemcima.

Do kraja meča nije bilo pogodaka i susret je završen bez pobjednika, pa su Nijemci zadržali šanse da se plasiraju u nokaut fazu.

Španija je prva u grupi s četiri osvojena boda, po tri imaju Japan i Kostarika, dok je Njemačka na posljednjem mjestu sa samo jednim osvojenim bodom iz dvije utakmice. Ipak, u posljednjem kolu igraju protiv Kostarike i treba im pobjeda za prolazak dalje, dok će Japan igrati protiv Španije.

Ukoliko meč između Španije i Japana završi bez pobjednika, onda Njemačka mora pobijediti Kostariku s dva razlike kako bi prošla u nokaut fazu.