Home » NK Čelik remizirao s austrijskim drugoligašem u posljednjoj pripremnoj utakmici u Antaliji

NK Čelik je danas, 07.2.2020. godine odigrao prijateljski meč na pripremama u Antaliji protiv SK Austria Klagenfurt. Ovaj klub nalazi se na drugom mjestu Austrijske druge lige.

Naime, došlo je do promjena plana priprema, jer su Zeničani trebali u nedjelju odigrati meč protiv kazahstanskog Atyraua. No, susret sa Kazahastancima neće biti odigran. Tako su Zeničani danas odigrali svoj posljednji pripremni meč, a u nedjelju će krenuti za BiH.

Početni sastav Čelika na današnjoj utakmici:

Sejmen, Vrhovac, Mahmić, Cenaj, Topcu Han, Bajraktarević, Perišić, Grahovac, Huseinbašić, Aganspahić, Crnički.

Tok utakmice i neki interesantniji detalji:

-10.minut, prva šansa na meču za austrijsku ekipu, čiji napadač iz izgledne situacije šutira pored gola.

-19.minut, konačno i Čelik prijeti i to preko Perišića, čiji šut ide malo pored gola.

-40.minut, Dobar ubačaj Perišića iz slobodnjaka skroz iskosa, nakon gužve neko od igrača je uspio da šutira,

no brani golman austrijskog tima.

-41.minut, napadač Austrije iz mat pozicije ne uspjeva poentirati. Najbolja prilika na utakmici.

-50.minut, Čelik nešto opasniji na startu drugog poluvremena.

-52.min., sjajna odbrana Čelikovog golmana Sejmena nakon slobodnjaka Austrijanaca.

– Treba istaći da se utakmica igra po izuzetno lošim vremenskim prilikama zbog jakog vjetra koji danas puše

u Antaliji.

-66.min., do sada je izvršeno dosta promjena na obje strane, prilika i dalje nema.

-68.min., dobra šansa za Klagenfurt nakon kornera, imao je sreće Čelik.

-75.min., nevjerojatna reakcija golmana Čelika Sejmena koji nogom brani slobodnjak, u stilu rukometnog

čuvara mreže.

-78.min., period igre u kojem je Čelik aktivniji na terenu.

-89.min., šut Vrhovca odlazi preko gola protivničkog tima.

-90.min., završnica meča, ništa se ne dešava uzbudljivo, završilo je bez golova.

Čelik će generalku odigrati protiv banjalučkog Borca.

Drugi dio sezone Zeničani otvaraju domaćim susretom protiv Zrinjskog, 22.2.2020.godine.