Home » NK Čelik u drugi dio sezone ulazi s ambicijama da zadrži lidersku poziciju

NK Čelik u drugi dio sezone ulazi s ambicijama da zadrži lidersku poziciju

Nogometaši zeničkog Čelika će sa liderske pozicije Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine – grupa Centar u proljećni dio sezone krenuti iz Moševca kod Maglaja, gdje će u okviru 16. kola gostovati u nedjelju u 15.00 sati.

Čelik je jesenji dio okončao sa samo jednim porazom – na svom terenu u okviru 3. kola od visočke Bosne s 0:1, a upisali su još ukupno 12 pobjeda i dva remija. Trener Armin Duvnjak na današnjoj pres-konferenciji naglasio je kako je stanje u ekipi zadovoljavajuće te da jedino Davud Arnautović neće biti dostupan za ovu utakmicu.

– Svi ostali igrači putuju i želimo da pokušamo ostvariti pobjedu, koja će nas u drugi dio sezone uvesti na najbolji način. Moševac na svom terenu nema poraza, a isto tako su bez poraza i zadnjih pet utakmica jesenjeg dijela – naglasio je Duvnjak, koji je izrazio nadu da će njegovi napadači biti puno efikasniji nego jesenas.

Zeničani su krajem prošlog mjeseca ispali nakon penala u osmini finala Kupa BiH od bijeljinskog Radnika pa će u nastavku sezone igrati samo prvenstvne utakmice te pokušati očuvati prvo mjesto i izboriti baraž za plasman u Prvu ligu FBiH.

Duvnjak je kazao kako su njegovi igrači bili razočarani nakon eliminacije iz Kupa BiH, ali da, iako su željeli pobijediti i nastaviti takmičenje, smatra kako je i bolje da će u nastavku sezone igrati samo u prvenstvu.

Kapiten Aladin Isaković također je naglasio kako će biti teška utakmica, po teškom terenu i protiv neugodnog protivnika, ali da su odradili dobre pripreme te da su se dobro pojačali.

– Ovu ćemo polusezonu svaku utakmicu ići na pobjedu – poručio je Isaković, koji ne sumnja da će imati podršku i navijača u Moševcu.

Čelik je na današnjoj pres-konferenciji promovirao i novu majicu, na kojoj je ilustriran trenutak kada je Fadil Talić, 4. oktobra 1972. godine, nakon pobjede na Bilinom polju protiv italijanske Fiorentine (1:0), podigao pehar Srednjoevropskog kupa.