Home » NK “Čelik” Zenica na startu Prve lige FBiH remizirao protiv Stupčanice u Olovu

NK “Čelik” Zenica na startu Prve lige FBiH remizirao protiv Stupčanice u Olovu

Jučer su odigrana dva meča Prve lige FBiH, a najveću pažnju je privukao derbi Stupčanice i Čelika.

Ova dva tima mnogi vide u borbi za prvo mjesto pored FK Sloboda, a međusobni duel na stadionu Danac završen je remijem (1:1).

Čelik je bolje otvorio meč, imao više loptu te bio opasniji, a onda u 22. minuti novajlija Anes Mašić iz slobodnog udarca postiže pogodak kakav se rijetko viđa na bh. stadionima.

Navijači Čelika koji su morali biti pored stadiona imali su razloga za slavlje.

Stupčanica je bila blijeda u prvom dijelu, ali probudila se pred sami kraj i Mehanović u 44. minuti izjednačuje.

U nastavku bolja igra Stupčanice. Prijetili su domaći, bili mnogo agresivniji, a vrijedi izdvojiti pokušaje Karahmetovića i Živkovića.

U 83. minuti velika gužva pred golom Čelika, no Živković je u posljednji čas izblokiran.

Do kraja je ostalo 1:1.

NK Stupčanica: Ćulov, Edwin, Bešić, Živković, Aletić, Božić, Džafić, Božić, Alić, Islamagić, Mehanović.

NK Čelik: Durmo, Bajramović, Horić, Vardo, Mehić, Durmiš, Međuseljac, Karalić, Mašić, Žuna, Sivac.