Home » NK “Čelik” Zenica u finalu turnira “Galib Mujičić” u Vitezu poražen od kakanjskog Rudara

Jučer je na Gradskom stadionu u Vitezu odigrana završnica 27. memorijalnog turnira “Galib Mujičić”. NK Čelik Zenica nakon pobjede u polufinalu nad ekipom Travnika rezultatom 4:0, igrao je finalnu utakmicu protiv FK Rudar Kakanj. Utakmicu za treće mjesto odigrali su NK Travnik i FK Vitez, gdje je NK Travnik bio bolji i zauzeo treće mjesto na turniru.

Šef stručnog štaba Čelika, Armin Duvnjak, u prvih XI dao je mjesto igračima koji do sada većinom nisu imali veću minutažu. Utakmicu bolje otvaraju igrači Rudara, te već u 10. minuti nakon dvije sjajne intervencije Adija Durme, igrač Rudara, Armin Imamović, postiže pogodak za vodstvo svoje ekipe 1:0. S ovim rezultatom igrači su otišli u svlačionicu.

U početku drugog poluvremena Duvnjak je dao priliku Karaliću, Sivcu i Šehiću, te su ove izmjene urodile plodom i terenska inicijativa se prebacila na polovinu protivničke ekipe. Pokušavali su igrači Čelika više puta, ali neuspješno, da bi nekoliko minuta pred kraj utakmice igrači Rudara postigli pogodak za 2:0, što se i činilo kao konačan rezultat utakmice. Međutim, nakon sjajnog prodora Karalića, protivnički igrač oštrim startom zaustavlja igru, te sudija pokazuje na bijelu tačku. Loptu je uzeo mladi Ali Međuseljac i sigurno postigao pogodak za konačan rezultat 2:1 za ekipu Rudara.

Tako je NK Čelik na 27. memorijalnom turniru “Galib Mujičić” osvojio 2. mjesto, dok je nagradu za najboljeg golmana turnira dobio Adi Durmo. Vrijedi istaći i da je šef stručnog štaba Armin Duvnjak dao priliku za igru svim igračima.

Iz Čelika ističu da se sada okreću posljednjoj domaćoj pripremnoj utakmici za narednu sezonu, koja se igra već u srijedu protiv OFK Gradina Srebrenik na stadionu Bilino polje. Rukovodstvo i menadžment kluba poziva sve navijače da u što većem broju dođu na ovu utakmicu i pokažu crno-crvenim momcima da će imati podršku svojih navijača i u narednoj sezoni, sezoni kada NK Čelik Zenica napada na prvo mjesto Druge lige Centar i ulazak u rang više.