Home » Očajni “Zmajevi” poraženi u Atini: Grci nas nadigrali u svim elementima igre

Očajni “Zmajevi” poraženi u Atini: Grci nas nadigrali u svim elementima igre

Nogometna reprezentacija BiH poražena je na Olimpijskom stadionu “Spiridon Luis” u Atini od Grčke rezultatom 2:1 u susretu 8. kola kvalifikacija grupe J za Evropsko prvenstvo 2020.

Već u 3. minuti Pjanić je ubacio loptu iz kornera, ali je grčka odbrana bila na visini zadatka. Nakon toga Bakakis je pokušao da prođe pored Kolašinca, ali ostao je samo na pokušaju. Grčka je više napadala na početku utakmice, ali nije bilo većih uzbuđenja.

U 12. minuti naša selekcija imala je dvije velike prilike. Prvo je Kvržić dobro centrirao, a lopta se odbila do Gojaka, koji je šutirao, ali je jedan domaći igrač loptu izbio sa gol linije. Zatim je pokušao i Hodžić, ali nije bilo promjene rezultata.

U 16. minuti Grci su imali opasnu kontru, ali je Ibrahim Šehić pravovremeno istrčao sa svog gola i presjekao napad domaće selekcije.

Grčka je u vodstvo došla u 30. minuti kada je Pavlidis pogodio za 1:0 nakon lijepe akcije domaćih. Tri minute kasnije Šehić je odbranio udarac Bakakisa.

Naša reprezentacija ekspresno se vratila u meč kada je u 35. minuti nakon fantastične asistencije Seada Kolašinca, Amer Gojak pogodio za 1:1 i veliko slavlje naših navijača.

U 39. minuti Pavlidis je dobro šutirao s distance, ali je Šehić odbranio. Tri minute kasnije Mantalos se našao u stopostotnoj šansi za domaće, ali je njegov šut izblokirao Kovačević pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:1.

Na početku drugog dijela igralo se uglavnom na sredini terena i nije bilo većih prilika. U 54. minuti udarac Bakasetasa otišao je daleko preko gola naše reprezentacije. Novu veliku priliku Grci su imali u 57. minuti kada je nakon greške Kovačevića, Mantalos šutirao, ali je Šehić fantastičnom intervencijom sačuvao gol naše selekcije.

U 60. minuti Masouras je zamijenio Mantalosa i odmah je pogodio stativu. Isti igrač je šest minuta imao novu veliku šansu, ali je ponovo intervenirao Šehić i spasio naš državni tim. U 70. minuti Kovačević je pogodio stativu, ali je prilikom skoka napravio prekršaj.

Tri minute kasnije Grci su imali veliku priliku kada je nakon novog dalekometnog pokušaja Stafilidis pogodio stativu. Nakon pogođenog okvira gola, ponovo je maestralni  Šehić sačuvao gol naše selekcije. U 78. minuti Masouras je zaprijetio iz slobodnog udarca sa nekih 20-ak metara, ali je lopta otišla pored gola. U 83. minuti isti igrač je zaprijetio glavom, ali nije bio precizan. Grčka je do pobjede došla u 88. minuti meča kada je autogol postigao Kovačević.

Ovim porazom naša selekcija definitvno je izgubila šanse da se direktno kroz kvalifikacije plasira na Evropsko prvenstvo. Izabranicima Roberta Prosinečkog ostaje baraž Lige nacija kao jedini način da se plasiraju na smotru najboljih selekcija Starog kontinenta.