Home » Odbojkašice BiH slavile u Švicarskoj i napravile veliki korak ka Evropskom prvenstvu

Odbojkašice Bosne i Hercegovine pobijedile se sinoć u Švicarskoj u 4. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvu domaću selekciju rezultatom 3:1, po setovima 22:25, 25:22, 25:11, 27:25.

Švicarske odbojkašice su bolje otvorile meč i dosta lako osvojile prvi set, ali su im se naše igračice na identičan način revanširale u drugom setu.

BiH je potom potpuno razbila Švicarsku u trećem setu i došla na korak do pobjede.

Uslijedio je dramatičan četvrti set koji je na kraju pripao našim djevojkama, koje su tako upisale novu pobjedu u kvalifikacijama. Inače, naše odbojkašice su imale ogromnu podršku u Švicarskoj.

BiH sada zauzima drugo mjesto u svojoj kvalifikacionoj grupi, nakon tri odigrane utakmice u kojima ima dvije pobjede i jedan poraz. Grčka je prva sa sve četiri pobjede, Švicarska ima omjer 1-3, a Norveška 0-3.

Na Evropsko prvenstvo će se plasirati dvije prvoplasirane ekipe.

U narednom kolu bh. odbojkašice gostuju selekciji Grčkoj u srijedu.

Izvor: klix.ba