Home » Odigrana test utakmica kandidata za „A“ reprezentaciju

Odigrana test utakmica kandidata za „A“ reprezentaciju

Test utakmica između igrača BH Telecom Premijer lige BiH koji konkurišu za „A“ rerezentaciju naše zemlje odigrana je danas u Trening centru NS/FS BiH u Zenici.

Igrači su podijeljeni u dva tima, „Rozi“ i „Sivi“ odigrali dva poluvremena po 25 minuta, a rezultat je bio neriješen 1:1.

IMG_9886

Već u petoj minuti ekipa u sivoj opremi došla je do prednosti, a strijelac je bio Ajdin Redžić nakon asistencije Amera Ordagića. Deset munuta poslije Mladen Veselinović izjednačuje rezultat.

Do kraja prvog dijela igre oba tima su imala još po jednu priliku, ali Ajdin Redžić i Dino Beširević nisu bili precizni.

IMG_9979

U drugom periodu  nije bilo golova. Ponovo je Redžić pokušao sa distance ali nije bio uspješan, dok je za „roze“ pokušao Arežina sa 20 metara, no lopta je otišla pored gola. Nakon toga su fudbaleri nastavili igru na pola terena.

Po završetku utakmice trener asistent u reprezentaciji Dragan Perić je izjavio: „Ovo okupljanje predstavlja korak naprijed u odnosu na dosadašnji rad. Meni je posebno drago što smo pozvali ove momke, jer sam veći broj njh trenirao i u mladoj reprezentaciji. Zadovoljni smo viđenim danas i ima tu materijala za reprezentaciju.“