Home » Održan Drugi zenički noćni Cener

Održan Drugi zenički noćni Cener

Na Trgu Alije Izetbegovića u Zenici u fantastičnoj atmosferi održana je utrka “Drugi zenički noćni cener“.  U ženskoj kategoriji prvo mjesto osvojila je Lucia Kimani, drugo mjesto zauzela je Alma Hrnjić, dok je treća bila Jelena Kosić. Četvrto mjesto zauzela je Amela Trožić. Osman Junuzović pobijedio je u muškoj kategoriji, drugi je na muško postolje bio Belmin Mrkanović, a treć iSrđan Samardžić, dok je četvrti istrčao Mlađen Samardžić.

Najbrži Zeničanin bio je Faris Kobilica, dok je najbrža Zeničanka Amna Subašić. Grad Zenica je još prošle godine potvrdio da zaslužuje jednu ovakvu manifestaciju i da je, kao i što je očekivano, ova manifestacija ii ove godine imala odličan odziv. Posebno su bili divni navijači koj isu pratili utrku i bodrili takmičare.  Radi se o utrci od 10 kilometara kroz centar Zenice, a ranije je ovaj grad na Bosni imao polumaratonsku utrku.

„Drugi zenički noćni cener“ privukao je ove godine 600 učesnika, a od toga ih je bilo 250 iz  Zenice. S ovim brojem organizatori su više nego zadovoljni, jer su ispunili cilj – da imaju duplo više učesnika nego na „Prvom zeničkom noćnom ceneru“. Organizacija na najvišem nivou, navijači, građani Zenice, duž cijele staze bodrili su trkače. Stekli smo utisak da su svi izašli da navijaju – od djece do penzionera.