Home » Pionirke KŽK “Čelik BH Telecom” Zenica državne prvakinje, a kadetkinje treće u BiH

Dvije mlađe uzrasne selekcije zeničkog Ženskog košarkaškog kluba Čelik BH Telecom sudjelovale su proteklog vikenda na završnim turnirima za pravaka Bosne i Hercegovine, a pionirska selekcija (U14) postala je i prvak BiH.

Pionirke Čelika, koje sa klupe predvodi bivša bh. reprezentativka Aldijana Iriškić, na završnom turniru koji se igrao upravo u Zenici, porazile su sarajevski Realway s 61:42 te tuzlanski StartTZ s 60:49, dok je StartTZ rezultatom 82:69 bio bolji od Realwaya te osvojio drugo mjesto.

Kadetkinje Čelika, koje također vodi bivša bh. reprezentativka Maja Lokmić, a nakon što su izborile plasman na završni turnir, koji se za ovaj uzrast igrao u Mostaru, poražene su od Zrinjskog 2010 rezultatom 39:65 i od RMU Banovića s 67:106 pa su zauzele treće mjesto. Kadetkinje Zrinjskog, koje su s 95:81 porazile i RMU Banoviće, osvojile su prvo mjesto i naslov bh. prvakinja, a Banovićanke drugo mjesto.