Home » Pjanić s Juventusom u polufinalu Lige prvaka, prošao i Monaco

Pjanić s Juventusom u polufinalu Lige prvaka, prošao i Monaco

Juventus i Monaco su druge dvije ekipe koje su se plasirale u polufinale Lige prvaka. Ekipa Juventusa odigrala je neriješeno rezultatom 0:0 protiv Barcelone na Nou Campu, a Monaco je na svom terenu slavio sa 3:1 protiv Borussie iz Dortmunda, javlja Anadolu Agency (AA).

Dosta ofanzivna igra i visok tempo obilježili su prvo poluvrijeme utakmice na No Campu, obje ekipe su imale velike poteskoće u pronalasku konkretnih prilika.

Prvu imalo ozbiljniju priliku zabilježio je Juventus u 13. minuti, tada je šutirao Higuain, no lopta je otišla pored gola. Nakon toga uslijedilo je nekoliko uzastopnih prilika Barcelone, no “katalonci” nisu uspjeli pronaći okvir gola.

Tokom prvog poluvremena mogao se primijetiti i blago jači pritisak Barcelone, no odbrana Juventusa je bila dobro postavljena.

Ništa posebno se nije desilo ni u drugom poluvremenu utakmice. Trener “stare dame” Massimiliano Allegri u 75. minuti izvodi Paula Dybalu, a uvodi Andreu Barzaglija, čime se u potpunosti fokusira na odbranu do samog kraja utakmice. Utakmica na Nou Campu završena je bez golovoa što je bilo i više nego dovoljno Juventusu za prolazak u polufinale, obzirom na pobjedu od 3:0 u Torinu.

Kada je u pitanju drugi susret između Monaca i Borussie iz Dortmunda, Francuz Kylian Mbappe Lottin zatresao je mrežu gostiju sa Westfalena već u 3. minuti susreta, te pokazao da je njegov klub odlučan da kupi kartu za polufinale Lige prvaka.

Samo 15 minuta kasnije Monaco je povećao vodstvo na 2:0 i to golom Kolumbijca Radmaela Falcaa, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena. Borussia iz Dortmunda smanjila je prednost na 2:1 u 48. minuti golom Marka Reusa. Valere Germain, koji je ušao na teren u 81. minuti utakmice, u istoj minuti zatresao je mrežu golmana Romana Buerkija, te postavio konačan rezultat utakmice 3:1.

Druga dva finalista Lige prvaka su Atletico Madrid i Real Madrid.