Home » Pobjeda košarkaša Čelika u derbiju protiv Slobode u Tuzli

Pobjeda košarkaša Čelika u derbiju protiv Slobode u Tuzli

U 10. kolu bh. Prvenstva za košarkaše, sezona 2020/2021, košarkaši OKK Čelik bili su na gostovanju kod starog rivala, OKK Slobode u Tuzli. Utakmica je odigrana u KSRC Mejdan u Tuzli bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu. Zasluženu pobjedu u ovom derbiju ostvarili su košarkaši Čelika.

Konačan rezultat: OKK Sloboda – OKK Čelik 61:67  (17:11), (12:18), (14:19), (18:19); Sudije su bili Haris Bijedić, Nermin i Tarik Nikšić, a delegat je bio  Jadran Lasetović.

Sastav ekipe Čelik i poeni: Srđan Gavrić, Anes Podojak 5, Haris Ćurevac 5, Haris Delalić 21 p. + 16 skokova, Milivoje Božović 20 p. + 13 skokova, Ermin Dedić 14, Benjamin Bajramović, Armin Avdibegović (cao), Ranko Križanović, Namik Varupa, Meris Bečirević 2, Ajdin Spahić. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi Čelika dvocifreni su bili Haris Delalić sa 21 poen + 16 skokova (double-double učinak), Milivoje Božović  20 poena + 13 skokova (takođe, double-double učinak), te Ermin Dedić sa 14 poena. Kod ekipe Slobode najefikasniji su bili Jakov Mustapić sa 18 i Ibrahim Durmo sa 14 poena i 10 skokova. Peta pobjeda košarkaša Čelika u tekućem prvenstvu, koji su večeras pružili odličnu partiju i u gostima pobjedili starog rivala, Slobodu u Tuzli. U prvoj četvrtini nakon vođstva Čelika od 2:6, pa zatim 6:9, Tuzlaci prave seriju od 9:0, prelaze u vođstvo od 15:9, te rješavaju prvu četvrtinu sa 17:11. Košarkaši Čelika preve seriju od 0:9 u drugoj četvrtini i od rezultata 24:17 prelaze u vođstvo od 24:26. Ipak, na poluvrijeme se odlazi pri neriješenom rezultatu od 29:29.

Kroz treću četvrtinu Čelik stalno vodi, ima prednost i deset poena (32:42), ali Tuzlaci na kraju treće četvrtine samo uspjevaju da smanje vođstvo Zeničana na pet poena zaostatka, 43:48. Zadnju četvrtinu Sloboda otvara odlično serijom od 7:0 i prelazi u vođstvo od 50:48 i 52:50. Čelik uzvrača sa pet uzastopnih poena, prelazi u vođstvo od 52:55, koje više nije ispuštao do kraja utakmice. Na dvije minute i 15 sekundi bilo je plus devet poena za Čelik (55:64), a na 47 sekundi i deset poena za Čelik 57:67). Do kraja utakmice Tuzlaci samo uspjevaju da ublaže poraz za konačnih i zasluženih, 61:67 za Čelik.

Nakon današnje pobjede, Čelik je na omjeru pet pobjeda i četiri poraza u devet odigranh mečeva, a u drugom kolu bili su slobodni. U sljedećem 11. kolu košarkaši Čelika su domaćini ekipi Leotara iz Trebinja.