Home » Pobjeda Zmajeva u Luksemburgu, majstorija Pjanića

Pobjeda Zmajeva u Luksemburgu, majstorija Pjanića

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedila je u prijateljskoj utakmici reprezentaciju Luksemburga na stadionu Josy Barthel rezultatom 0:3.

Selektor Mehmed Baždarević u prvom poluvremenu izašao je s kombinovanim sastavom bez Edina Džeke, Miralema Pjanića, Emira spahića, Senada Lulića i Seada Kolašinca. Tako je prvi dio igre u neubjediljvoj igri Zmajeva završilo rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu ušli su i Džeko i Pjanić, a što je na kraju rezultiralo i boljom igrom, a kasnije i pobjedom Zmajeva od 3:0.

Zmajevi su poveli u 73. minuti autogolom Maxime Chanota. Samo dvije minute kasnije Đurić je pogodio za 0:2. U 90-oj minuti Pjanić pogođa iz slobodnog udarca za 0:3, piše NAP. Pjanićev gol bio je prava majstorija koja je navijače na stadionu podigla na noge.

U ovoj utakmici debitirali su Haris Duljević, Mateo Sušić i Srđan Grahovac. U utorak 29. marta Zmajevi će igrati novu prijateljsku utakmicu protiv selekcije Švicarske.