Home » Pogledajte dramu u izvođenju penala u kojoj je Mourinho izgubio svoje prvo evropsko finale (VIDEO)

Nogometaši Seville su sinoć u Budimpešti osvojili titulu prvaka Evropske lige nakon što su pobijedili Romu nakon izvođenja penala.

U glavnom gradu Mađarske viđena je trosatna drama s obzirom da je nakon 90, a potom i 120 minuta rezultat glasio 1:1.

Roma je povela pogotkom Dybale u 36. minuti, a potom je u 55. minuti autogol postigao Mancini.

Nakon što ni u produžecima nije bilo pobjednika, pristupilo se izvođenju penala u kojima je uspješnija bila Sevilla rezultatom 4:1.

Sevilla je nastavila svoj savršen niz u Evropskoj ligi s obzirom da je stigla do šeste titula u ovom takmičenju iz isto toliko finala, dok je Jose Mourinho izgubio svoje prvo evropsko finale nakon pet titula koje je osvojio u Ligi prvaka, Kupu UEFA i Konferencijskoj ligi.

Sve prilike s utakmice možete vidjeti u priloženom videu Arena Sporta,a dramu u izvođenju penala od 6:25 minute.

Izvor: klix.ba