Home » Premijer liga BiH: Zrinjski četvrti put šampion

Premijer liga BiH: Zrinjski četvrti put šampion

Fudbalski klub Zrinjski iz Mostara nakon pobjede protiv ekipe Mladosti iz Doboja kod Kaknja matematički je osigurao četvrtu šampionsku titulu Premijer lige Bosne i Hercegovine, javlja Anadolu Agency (AA).

“Plemići” su danas na gostujućem terenu savladali ekipu Mladosti rezultatom 0:3, u utakmici 29. kola Premijer lige BiH.

Da su fudbaleri Zrinjskog odlučno ušli u ovu utakmicu potvrdio je Jasmin Mešanović u 18. minutu susreta, tako što je zatresao mrežu protivnika i svoju ekipu doveo u vodstvu. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu, tačnije u 67. minuti, dosuđen je jedanaesterac za Zrinjski nakon što je Nemanja Bilbija srušen u kaznenom prostoru. Sa bijele tačke prezican je bio ponovo Mešanović, koji postiže drugi pogodak na utakmici.

U 76. minuti Nemanja Bilbija “plemićima” je donio vodstvo od 0:3, što je bio konačan rezultat utakmice, koji je Zrinjskom obezbjedio četvrti šampionat u historiji.

Ekipi Zrinjskog u narednom kolu preostaje utakmica protiv tuzlanske Slobode, a s obzirom da je šampionat osiguran, to će biti utakmica revijalnog karaktera.

Nakon 29 odigranih kola, na vrhu tabele nalazi se Zrinjski sa 66 bodova, a na drugom mjestu je Sloboda iz Tuzle sa četiri boda manje. Prate ih Široki Brijeg, Sarajevo i Željezničar.