Home » Premijer liga: Čelik nemoćan u Bijeljini

Premijer liga: Čelik nemoćan u Bijeljini

Bijeljinski Radnik je u 15. kolu Premijer lige BiH ugostio Čelik iz Zenice i na kraju je upisao pobjedu rezultatom 3:1.

Nije prvih 45 minuta u Bijeljini ponudilo lijep fudbal. Čelik sa novim trenerom Vinkom Divkovićem je pokazao da su napredovali u pauzi i Zenički tim je imao jako dobru postavku na terenu. Imao je doduše Radnik veliku šansu već u 11. minutu. Lijepu akciju i šut Stojanovića čudesno je odbranio Marković.

Ipak, u 32. minuti golman Čelika nije mogao ništa napraviti. Beširevića je Šabanović faulirao u kaznenom prostoru, dosuđen je penal kojeg u pogodak za 1:0 pretvara Đurić.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih šansi i Radnik na odmor odlazi minimalnom prednošću.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme domaći su udvostručili prednost. Lošu reakciju odbrane iskoristio je Srećković koji pogađa za 2:0. Nakon drugog gola igra se malo umirila. Radnik je prepustio loptu Čeliku, koji međutim do 71. minute nije uspio da stvori pravu šansu. Našao se Mahmutović u prilici, ali iz dobre pozicije je bio neprecizan.

Nije domaći tim dopustio Zeničanima da se vrate u meč. U 77. minuti su drugim golom Srećkovića završili posao za za prednost od 3:0 nakon velike greške Kadrića.

Čelik je uspio u 82. minuti da dođe do počasnog gola. Mahmutović je iskoristio veliku grešku Radovića i pogodio je za konačnih 3:1.

Premijer liga BiH, 15. kolo: Radnik – Čelik 3:1 (Đurić 32'p, Srećković 46’, 77’ / Mahmutović 82’)

RADNIK: Lučić, Radović, Stojanović, Beširević, Vasić, Srećković, Hadžić, Hodžurda, Đurić, Okić, Šerbečić.

ČELIK: Marković, Jurković, Duvanjak, Popović, Kadrić, Mehić, Šabanović, Šišić, Mahmutović, Duraković, Adilović.