Home » Premijer liga: Čelik poražen u derbiju na Bilinom polju

Premijer liga: Čelik poražen u derbiju na Bilinom polju

Željezničar je u 4. kolu Premijer lige BiH gostovao na Bilinom polju kod Čelika i na kraju je slavio pobjedu rezultatom 0:2.

Prepune tribine zeničkog hrama dočekale su Čelik i Željo, a na kraju su bodovi otišli na Grbavicu.

Čelik bolje ulazi u meč i u četvrtoj minuti stvara veliku šansu. Haris Dilaver šutira, Filip Erić maestralno brani i spašava Željezničar.

Željezničar u narednom napadu traži penal nakon što je Ermin Zec pao u kaznenom prostoru, sudija Elvis Mujić se nije oglasio.

Gosti jako dobru šansu propuštaju u 17. minuti. Petar Bojo se našao u kaznenom prostoru, ali iz dobre pozicije loše šutira i Bojan Pavlović lagano brani njegov udarac.

Tri minute kasnije Čelik u novoj šansi. Snažan šut Ševke Okića odlazi tik pored gola, da bi zatim Željo u 26. minuti preko Ermina Zeca pogodio stativu.

Potom se igra malo umirila. Nismo vidjeli gotovo ništa na obje strane, a gosti iz Sarajeva su u finišu prvog dijela ponovo tražili penal nakon što je Isić igrao rukom u kaznenom prostoru.

Međutim, sudija Mujić se nije oglasio ni ovog puta i na odmor se otišlo s nepopularnih 0:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Željezničar je poveo. Sadiković odlično poslužuje Sulejmana Krpića, a ovaj zabija za 0:1.

Sedam minuta kasnije potpuni haos i prekid utakmice. Krenulo je bakljadom domaćih navijača, a zatim je sa tribina gađan i trener gostiju Amar Osim.

Utakmica se nakon 15-ak minuta nastavila, Vrhovac je uzdrmao prečku odmah po početku, a u 71. minuti gosti stižu do drugog gola. Brza kontra je to bila, Ermin Zec je uposlio Krpića koji po drugi put pogađa za 0:2.

Domaći su protestvovali i smatrali su da je bio prekršaj u ranijoj fazi napada, ali sudija Mujić se nije oglasio.

Do kraja utakmice Željezničar je bez većih problema završio utakmicu. Nije mogao Čelik da stvori šansu i da dođe do gola koji bi ih vratio u meč i na kraju je Željo slavio sa 0:2.

Plavi sa Grbavice su došli do treće pobjede u sezoni i trenutno su lider Premijer lige sa 10 bodova, dok je Čelik doživio prvi poraz u sezoni.