Home » Premijer liga: Čelik proradio protiv Krupe

Premijer liga: Čelik proradio protiv Krupe

Čelik je u 12. kolu Premijer lige BiH na Bilinom polju savladao Krupu rezultatom 3:1 i prekinuo je seriju od pet utakmica bez pobjede.

Nije prvo poluvrijeme duela u Zenici ponudilo previše lijep fudbal, ali je Čelik uspio da dođe do prednosti i to na neobičan način u 15. minuti igre.

Nakon kornera, odbrana Krupe izbija loptu na 30-ak metara gdje se našao Dino Bevab. Defanzivac Čelika je šutirao, a golmanu Kutiću lopta prolazi kroz ruke i završava u mreži za prednost od 1:0.

Imali su gosti nakon primljenog gola dva pokušaja prema Ružiću. Međutim, nije se golman domaćih previše uzbuđavao zbog tih pokušaja i lagano je obavljao svoj zadatak.

Čelik je u 38. minuti mogao da poveća prednost. Sjajan šut Okića sa 20-ak metara uzdrmao je prečku, pa se na odmor otišlo vodstvom domaćih od 1:0.

Uvodne minute nastavka pripadaju Krupi. Krenuli su gosti ofanzivnije, ali ih je to koštalo u 53. minuti. Fantastičnu akciju odigrali su domaći, Šišić je ubacio za Dilavera koji volejom pogađa za 2:0

Potom je Čelik imao još nekoliko pokušaja, a u 63. minuti su postigli i treći gol. Dedić je nesebično uposlio Dilavera koji pogađa za 3:0.

Dok je slavlje domaćih trajalo gosti su krenuli sa svojim slavljen. Milanović iskoristio jednu odbijenu loptu i poslao je loptu u mrežu za 3:1.

Mogao je Čelik do kraja meča deklasirati Krupu. Dilaver je bio blizu hat-tricka u 75. minuti, ali je Puzigaća loptu izbacio sa gol-linije.

Na kraju je ostalo 3:1 i Čelik je prekinuo seriju od pet utakmica bez pobjede.