Home » Rafael Nadal ispao s Australian Opena

Rafael Nadal ispao s Australian Opena

Španski teniser Rafael Nadal (ATP: 2.) ispao je s prvog Grand Slama u ovoj sezoni – Australian Opena, porazom od 65. igrača svijeta, Amerikanca Mackenzija McDonalda rezultatom 3:0 u setovima.

Nakon gotovo dva i po sata igre, Nadal je izgubio rezultatom 3:0 u setovima, a glavni razlog bila je povreda sredinom meča, tačnije u drugom setu, nakon koje se nije mogao oporaviti ni vratiti u ovaj meč.

Prvi set je Nadal izgubio rezultatom 6:4 i to nakon 47 minuta igre, a ni u drugom se ništa više nije proslavio te je doživio poraz nakon 56 minuta igre, također rezultatom 6:4.

U trećem, na kraju će se ispostaviti i odlučujućem setu, McDonald je slavio rezultatom 7:5 i na kraju prošao u 3. kolo Australian Opena.

Tako je već u 2. kolu s prvog Grand Slama u sezoni ispao prošlogodišnji osvajač, a Novaku Đokoviću se dodatno otvorio put ka 10. tituli u Australiji.

Izvor: klix.ba