Home » Real i City remizirali, odluka o finalisti Lige prvaka pada u revanšu (VIDEO)

Real i City remizirali, odluka o finalisti Lige prvaka pada u revanšu (VIDEO)

Nogometaši Real Madrida i Manchester Cityja remizirali su sinoć na stadionu Santiago Bernabeu u Madridu rezultatom 1:1, u prvom polufinalnom susretu Lige prvaka pa će odluka o finalisti pasti za osam dana na Etihadu kada je na programu revanš.

U reprizi prošlosezonskog polufinala, Građani su zagospodarili terenom od samog početka i stvorili su nekoliko dobrih prilika u ranoj fazi utakmice.

De Bruyne i Rodri su prijetili iz daljine, ali Courtois se nije dao iznendati. Potom je Haaland šutirao nakon dobre kombinacije s De Bruyneom, ali još jednom je golman Reala ostao nesavladan.

Ipak, nakon toga Real je uspostavio terensku ravnotežu, a do vodstva je stigao iz prvog šuta prema golu Manchester Cityja. Camavinga je dodao do Vinicusa, a on sjajnim udarcem s vrha kaznenog prostora matirao Edersona za vodstvo Reala 1:0 u 36. minuti.

Nakon vodstva, Kraljevi su u drugom dijelu zaigrali još bolje i prvi su prijetili u 50. minuti. Nakon fantastične akcije Viniciusa, Benzeme i Cavarajala u 50. minuti, Benzema je šutirao preko gola Edersona.
City je mogao do izjednačenja u 55. minuti. Gundogan je dodao do Haalanda koji je bio sam ispred gola Courtoisa, ali ga je Alaba stigao i sjajno izblokirao.

I onda, u 67. minuti kada se činilo da Građani nemaju pravu ideju kako da dođu do gola uslijedilo je poravnjanje. Nakon povratne lopte, De Bruyne je silovito šutirao s nekih 22 metra i matirao Courtoisa, koji nije imao nikakvu šansu da odbrani ovaj razoran udarac za 1:1.

Do kraja susreta Real je bio nešto bolji, a najbolju šansu imao je Benzema u 78. minuti kada je glavom šutirao nakon ubačaja iz slobodnog udarca, ali Ederson je to odlično zaustavio, baš kao i sjajan udarac Tchouamenija sa 25 metara i ostalo je 1:1.

Revanš susret na programu je naredne srijede na Etihadu, a u drugom polufinalu Lige prvaka večeras se sastaju gradski rivali Milan i Inter. Finalna utakmica u Istanbulu na programu je 25. maja.

Izvor: klix.ba