Home » Real pobijedio Barcelonu u spektakularnom El Clasicu odigranom u Saudijskoj Arabiji

Nogometaši Real Madrida plasirali su se u finale španskog Super kupa nakon što su večeras u Rijadu (Saudijska Arabija) pobijedili u El Clasicu ekipu Barcelone rezultatom 3:2 poslije produžetaka.

Od početka utakmice snage na terenu su bile dosta ujednačene te su obje ekipe u zanimljivom prvom poluvremenu propustile nekoliko dobrih prilika. Jednu od njih ipak je uspio iskoristiti Real u 25. minuti nakon velike greške Katalonaca, a strijelac je bio Vinicius Junior za 1:0.

Ipak, četiri minute prije odlaska na odmor Barcelona stiže do izjednačenja i to ponovo nakon katastrofalne greške, ovaj put Militaa. Strijelac je bio De Jong, a rezultat nakon prvih 45 minuta bio je 1:1.

Identičan nogomet smo gledali i u nastavku meča, a takva igra je više odgovarala Realu koji u 72. minuti dolazi do novog vodstva. Bio je to dug napada Reala, a na kraju je na pravom mjestu u pravo vrijeme bio neuhvatljivi Benzema koji je pospremio loptu u mrežu za veliko slavlje svoje ekipe.

Pokušavala je Barcelona do kraja meča doći do novog izjednačenje i u tome je uspjela sedam minuta prije kraja meča kada je omaleni Fati pogodio glavom pored još jednom loše postavljenog Militaa za 2:2.

Igrali su se potom produžeci, a na samom otvaranju Valverde dovodi Real u večeras treće vodstvo. Bila je to odlična kontra Reala, odbrana Barce se raspala i nakon asistencije Rodryga, Valverde je pospremio loptu u mrežu. Barca se nije uspjela i treći put vratiti u igru pa je madridski klub ostvario pobjedu u ovom El Clasicu.

Real će u finalu španskog Super kupa igrati protiv boljeg iz duela između Atletico Madrida i Athletica iz Bilbaa. Ovaj duel se igra sutra.

Rezultat i strijelci:

Barcelona – Real Madrid 2:3 (De Jong 42’, Fati 83’ – Vinicius Junior 25’, Benzema 72’, Valverde 83’)