Home » Realu pripala penal-lutrija protiv Atletica

Realu pripala penal-lutrija protiv Atletica

Real Madrid je po 11. put u klupskoj historiji osvajač elitnog klupskog takmičenja, UEFA Lige prvaka.

U gradskom derbiju i reprizi finala iz 2014. godine, Real Madrid je pobijedio Atletico Madrid nakon boljeg izvođenja penala. Jorgandžijama je ovo treće izgubljeno finale Lige prvaka.

Regularni dio utakmice okončan je rezultatom 1:1. Za Real je pogodio Ramos (15’), a konačnih 1:1 postavio je Carrasco (79’).

Prvu šansu za Kraljeve imao je Casemiro. On je zaprijetio golu Atletica iz neposredne blizine gola, nakon ubačaja Balea, ali je Oblak vrhunski zaustavio nejgov pokušaj i nije dozvolio gradskom rivalu da postigne pogodak.

Međutim, Oblak je bio nemoćan u 15. minuti kada je Real stigao do vodstva. Sergio Ramos je bio najsnalažljiviji u šesnaestercu Atletica i donio veliko slavlje navijačima Reala.

Atletico je bio nemoćan nakon vodstva Reala. Uglavnom se igralo na sredini terena, bez velikih prilika. Kraljevi su s minimalnom prednošću otišli na odmor.

Na samom startu drugog poluvremena Atletico je imao veliku priliku da dođe do izjednačenja. Pepe je oborio Torresa, a Marc Clattenburg je dosudio penal. Odgovornost je preuzeo Griezmann, no udarac Francuza sa bijele tačke zaustavila je prečka.

U 54. minuti Atletico je imao još jednu priliku da poravna rezultat, ali Savić iz dobre pozicije nije uspio pogoditi mrežu Reala.

U 70. minuti je Real mogao udvostručiti prednost i riješiti pitanje pobjednika, ali Benzema nije bio na visini zadatka, jer iz situacije jedan na jedan Oblak izlazi kao pobjednik.

Osam minuta kasnije Real ima još jednu veliku šansu da stigne do drugog pogotka, no Oblak je ponovo bio spasilac Jorgandžija. Samo minut kasnije stigla je kazna.

Atletico je izjednačio rezultat. Mrežu Navasa pogodio je Carrasco. Njega je Simeone ”gurnuo u vatru” odmah na startu drugog poluvremena, što je bio pun pogodak.

U produžecima je tempo igre u potpunosti opao. Ni jedan ni drugi tim nije želio rizikovati. Razumljivo, ulog je veliki.

Lutrija penala pripala je Real Madridu. Vasquez, Marcelo, Bale, Ramos, i Ronaldo su bili sugurni sa 11 metara. Kod Atletica je stativu zatresao Juanfran, a golove su dali Griezmann, Gabi i Niguez.