Home » Remi Mladosti i Viteza u Kaknju

Remi Mladosti i Viteza u Kaknju

U prvom proljetnom nastupu pred svojim navijačima,Mladost nije uspjela savladati čvrstu momčad Viteza

Igrači Mladosti pružili su slabu,bezidejnu igru i na kraju ostali bez toliko željene pobjede. Početak utakmice bio je obećavajući jer je na centaršut Belmina Kobilice debitant u timu Mladosti Miloš Milisavljević glavom sa 7-8 metara uputio nezgodan udarac,ali je Ivan Tirić krajnjim naporom loptu izbacio u korner. Mladost je u prvom poluvremenu imala terensku inicijativu,međutim bez izglednih prilika jer je odbrana Viteza na čelu sa golmanom Ivanom Tirićem djelovala sigurno.Gosti su igrali klasični bunker, skoro da nisu došli do šesnaesetrca Mladosti.I kad se sudija Kaljanac spremao da označi kraj prvog dijela igre, Sabahudin Jusufbašić iznenada se našao u povoljnoj prilici, ali je Adnan Hadžić njegov udarac uspio zaustaviti i spasiti svoju mrežu.

U nasatvku je utakmica bila nešto življa, tečnija i sadržajnija,ali bez pravih prilika. Ulaskom rezervista Armina Kapetana i Aleksandra Anastasova, Vitez je uspio uspostaviti terensku inicijativu i u par navrata ozbiljnije zaprijeti. U 80.minuti Kapetan je dubinskom loptom „izbacio“ Anatasova koji se našao „oči u oči“ sa golmanom Hadžićem, koji je odbranio udarac rezerviste Viteza.Bila je to šansa utakmice koju Anastasov nije iskoristio i meč se završio bez golova i pobjednika. Pritisak Mladosti u zadnjih desetak minuta nije urodio plodom jer je odbrana Viteza predvođena visokim štoperima Jevtićem i Radeljićem bila na visini zadatka,a u kritičnim situacijama sjajno je reagirao i golman Ivan Tirić i mreža gostiju ostala je netaknuta.

Neriješenim rezultatom svakako više mogu biti zadovoljni gosti iz Viteza.To je istakao i golman Ivan Tirić, koji je ponio epitet igrača utakmice.

-Mi smo zadovoljni jer smo ostvarili cilj. Mladost je imala više od igre,ali mi smo se znalački branili i odbranili. Igra nije bila na očekivanoj razini jer je ulog bio velik i sigurno je imperativ pobjede utjecao na kvalitet .Nama ovaj bod mnogo znači i ja vjeruijem da ćemo uspjeti izboriti opstanak u Premijer ligi što nam je osnovni cilj, izjavio je po završetku utakmice bivši golman Rudara Ivan Tirić, koji se nalazi na posudbi u NK Vitez jer ima četverogodišnji ugovor sa mostarskim premijerligašem,ekipom Zrinjskog.