Home » Rezerve Čelika bolje od Bosne

Rezerve Čelika bolje od Bosne

Nogometaši Čelika, oni koji imaju manju minutažu u Premijer nogometnoj ligi, danas su na Bilinom polju odigrali prijateljski meč sa ekipom Bosne iz Visokog.

U ne tako kvalitetnoj utakmici slavili su domaćini sa 1:0. Jedini gol postigao je Selim Žuna u 37 minuti.

Ova utakmica mogla je poslužiti trenerima obje ekipa da provjere trenutno stanje svojih igrača, a posebno se to odnosi na ekipu Čelika s obzirom da im dosta igrača koji nisu još dobili značajniju minutažu i ovo im je bila šansa da se nametnu stručnom štabu. Koliko su je iskoristili ostaje da se vidi. Nakon utakmice pomoćni trener Asim Hrnjić je istakao da može biti zadovoljan.

– Ova utakmica nam je poslužila da se bolje upoznamo sa igračima koji imaju manju minutažu. Trkački su dobri bili mada ne mogu biti zadovoljan tehničkim dijelom, ali sve u svemu jedan dobar trening, kazao je Hrnjić.

Nogometaši Čelika najbolja su ekipa u proljetnom dijelu prvenstva, Zeničani su u pet proljetnih kola osvojili 13 bodova što je posebno obradovalo sve navijače crno-crvenih, koji se potajno nadaju da ove sezone možda mogu izboriti i Evropu.  U narednom kolu Zeničani će igrati upravo protiv ekipe, koja uz Čelik nema poraza na proljeće, riječ je o timu Radnika, a ova utakmice biće odigrana u subotu u Bijeljini.