Home » Rukometaši BiH savladali Kosovo u kvalifikacijama za EP

Rukometaši BiH savladali Kosovo u kvalifikacijama za EP

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je u Prištini pobijedila selekciju Kosova sa 25:22 (14:10), u susretu trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Izabranici selektora Irfana Smajlagića upisali su na taj način prvu pobjedu u ovim kvalifikacijama. Većim dijelom susreta rukometaši BiH bili su bolji, a od početka susreta imali su rezultatsku prednost koja je u pojedinim trenucima iznosila i sedam golova.

Domaći rukometaši su u finišu poluvremena iskoristili malo opuštanje u igri bh. tima i uspjeli smanjiti zaostatak na četiri gola.

Prvih desetak minuta drugog dijela nije donijelo dobru igru bh. tima koji se mučio u napadu, a s druge strane domaći su se razigrali i serijom 7:2 u 42. minuti prvi put došli u vodstvo.

Ipak, radost rukometaša Kosova nije dugo trajala, jer je bh. selekcija ponovo preuzela igru i serijom od šest golova vratila visoku prednost.

U finišu meča reprezentacija BiH ponovo je ušla u probleme s organizacijom napada pa su domaći uspjeli da priđu na samo dva gola zaostatka. Ipak, BiH nije dozvolila iznenađenje te je do kraja uspjela zadržati prednost i upisati pobjedu.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Bošković sa pet, Panić sa četiri te Herceg i Burić sa po tri gola, dok je golman Ahmetašević ubilježio deset odbrana.

S druge strane, Drenit Tahirukaj postigao je deset pogodaka, a Drilon Tahirukaj šest.

BiH i Kosovo ponovo će odmjeriti snage za tri dana u Tuzli.