Home » Sarajevo i Željezničar večeras idu po plasman u drugo pretkolo Konferencijske lige

Sarajevo i Željezničar večeras igraju uzvratne utakmice prvog pretkola Konferencijske lige protiv Torpedo Kutaisija i Dinamo Minska, a obje ekipe kreću u duele “od nule”.

Prvi će na teren u 19 sati izaći nogometaši Željezničara, koji su u prvom susretu na Grbavici protiv Dinamo Minska remizirali rezultatom 2:2.

Dinamo je vodio pogocima Bahara i Morozova, a Željezničar je zahvaljujući golovima Haračića iz 85. i 90+1. minute izborio neriješen rezultat.

Dobra vijest za Želju je to se uzvratni susret igra na stadionu Azersun Arena u azerbejdžanskom Bakuu pred praznim tribinama, s obzirom da Dinamo zbog podrške Bjelorusije ruskog agresiji na Ukrajinu ne može igrati utakmice na svom stadionu.

“Moramo biti maksimalni u utakmici koja nam mnogo znači i da usrećimo naše navijače. Šta možemo sutra, veoma je teško reći. Neutralni teren, bez publike, nenogometna utakmica. Podsjeća me na korona-doba. Mi smo pripremljeni dobro, izvukli smo pouke iz prve utakmice i spremni smo na njihove dvije formacije.

I mi smo pripremili neke alternative u igri i sutra ne idemo sa bijelom zastavom, ne idemo se braniti, pokušat ćemo u 90 minuta slaviti. Ostavit ćemo srce na terenu za naše navijače koji su nas na sjajan način ispratili iz Sarajeva. S tim emocijama ćemo sutra nastupiti i dati sve od sebe”, poručio je trener Nermin Bašić.

Sarajevo će svoj susret protiv Torpedo Kutaisija početi 120 minuta iza Željezničara, a zanimljivo je da je Bordo tim, baš kao i gradski rival, prvi susret završio rezultatom 2:2.

Torpedo je u Kutaisiju vodio sa 1:0 i 2:1 golovima Sandokhandzea (43.) i Bugridzea (48), a rezultat su poravnavali Oliveira (47.) i Varešanović (52.), a Bordo timu pripada uloga velikog favorita u večerašnjem susretu na “ušminkanom” Koševu.

Sarajevo će imati veliku podršku s tribina s obzirom da se očekuje više od 15.000 navijača, no Bordo tim će biti bez podrške Hordi zla sa sjeverne tribine zbog bojkota, dok Ajla Alimanović i Mirza Varešanović ne budu smijenjeni s direktorske, odnosno trenerske pozicije.

“Sigurno nas čeka neizvjesna utakmica sa jako dobrim protivnikom koji ima mnogo iskustva, organizaciju igre i jako dobre pojedinice. Međutim, mi smo pokazali da se možemo da se nosimo s takvim ekipama”, rekao je Varešanović uoči utakmice.

Susret Dinamo Minsk – Željezničar počinje u 19 sati, a Sarajevo – Torpedo Kutaisi u 21 sat. Oba susreta će biti u direktnim televizijskim prijenosima na MY TV.

Izvor: klix.ba