Home » Sjajna igra i visoka pobjeda zeničkog Čelika u Žepču

Sjajna igra i visoka pobjeda zeničkog Čelika u Žepču

Nogometaši Čelika nakon prošlosedmične pobjede na otvaranju nove sezone u Drugoj ligi FBiH, grupa “Centar”, jučer su na gostovanju u Žepču slavili novu pobjedu rezultatom 0:4.

Čelik je prošlog vikenda kod kuće porazio Moševac rezultatom 5:2, dok je Žepče u gostima pobijedilo Krivaju rezultatom 3:4. Domaći nogometaši prepuni motiva ušli su u jučerašnji meč kako bi pokušali iznenaditi protivnika, koji je imao samo jedan cilj, a to je nova pobjeda.

Zeničani su od početka pokazali da su bolja ekipa, te su diktirali tempo igre, ali većih šansi za igru nije bilo sve do 31. minute, kada Mirsad Šijerkić na asistenciju Emira Karalića postiže gol za vodstvo gostiju 0:1. Crno-crveni su nastavili s napadima, a u 40. minuti stižu i do drugog gola, Edin Durmiš srušen je u šesnaestercu, a siguran s bijele tačke je Ali Međuseljac za 0:2 za Čelik, što je bio i rezultat prvoj poluvremena.

Drugo poluvrijeme domaći nogometaši su otvorili s nekoliko opasnih napada, a onda u 53. minuti hladan tuš, nakon ubacivanja iz kornera, jedan od defanzivaca Žepča nespretno reaguje, te postiže autogol za visokih 0:3 za ekipu Čelika. Raspala se igra domaće ekipe, a to izabranici Armina Duvnjaka koriste u 74. minuti, kada Edin Durmiš postiže gol za 0:4 za goste.

Do kraja utakmice mreže su mirovale, te je meč okončan visokom, ali zasluženom pobjedom gostiju rezultatom 0:4.

Zeničani nakon dva odigrana kola imaju maksimalnih šest bodova, dok Žepče ima tri boda na svome kontu.

Naredno 3. kolo Druge lige FBiH, grupa “Centar” donosi derbi, a taj meč će se igrati 31. avgusta na Bilinom polju kada će Čelik dočekati ekipu Bosne iz Visokog.

Izvor: D.Kurbegović/sportsport.ba