Home » Sjajna predstava Zmajeva u Cirihu: Pjanić i Džeko pogađali za pobjedu

Sjajna predstava Zmajeva u Cirihu: Pjanić i Džeko pogađali za pobjedu

Nogometna reprezentacija BiH slavila je pobjedu u prijateljskom meču protiv Švicarske u Cirihu od 2:0.

Golom Edina Džeke, nogometna reprezentacije Bosne i Hercegovine povela je protiv Švicarske. Džeko je zabio za 1:0 u 14. minutu utakmice, a asistirao mu je Senad Lulić.

Bio je to rezultat prvog dijela utakmice.

– Definitivno najbolje poluvrijeme koje sam ja gledao u jednoj prijateljskoj utakmici naše reprezentacije, izjavio je Vlatko Glavaš, bivši kapiten Zmajeva u komentaru prvog dijela utakmice.

Miralem Pjanić pogodio u 57. minutu i tako povećao prednost na 2:0. Bio je to još jedan maestralno izveden slobodnjak sa neki 20-tak metara.

Bolji nego onaj protiv Luksemburga u sudačkoj nadoknadi za konačnih 3:0.

Pjanić je još jednom “skinuo paučinu”, i to na onoj strani na kojoj je stajao golman Yann Sommer. Slobodni udarci sa te udaljenosti, Pjaniću su postali poput dosuđenih penala.

Zmajevi su dominirali cijelim tokom prvog dijela utakmice. U drugom dijelu Švicarci su uspjeli uspostviti kakvu takvu ravnotežu na terenu, no bez konkretnog učinka. Šest puta smo šutirali na gol Sommera i pogodili dva puta. Švicarci su imali dva udarca u okvir gola, no naši golmani su u dva navrata sjajno reagirali. Prvo Asmir Begović u prvom, a potom i Jasmin Burić koji je branio drugo poluvrijeme.

Selektor Mehmed Baždarević je osim Buriću, priliku dao u drugom dijelu još i Mateu Sušiću (od 50. umjesto Edina Višće), Anelu Hadžiću (od 66. umjesto Vedada Ibiševića), Harisu Duljeviću (od 73. umjesto Miralema Pjanića), Edinu Cocaliću (od 79. umjesto Emira Spahića), te Srđanu Grahovcu (od 85. umjesto Ervina Zukanovića).

Baždarević je na teren od prve minute poslao najjaču postavu s kojom raspolaže: Asmir Begović – Ognjen Vranješ, Emir Spahić, Ervin Zukanović, Sead Kolašinac – Edin Višća, Miralem Pjanić, Muhamed Bešić, Senad Lulić – Edin Džeko, Vedad Ibišević.

S druge strane Švicarcu su meč počeli u sastavu: Yann Sommer – Stephan Lichtsteiner, Fabian Schar, Philippe Senderos, Ricardo Rodriguez – Granit Xhaka, Gelson Fernandes – Pajtim Kasami, Admir Mehmedi, Haris Seferović – Renato Steffen.