Home » SP u Španiji: Kadeti BiH poraženi protiv Francuske

SP u Španiji: Kadeti BiH poraženi protiv Francuske

Nakon velike pobjede kadetske košarkaške reprezentacije BiH protiv Dominikanske Republike u prvom kolu Svjetskog prvenstva u Španiji, bh. košarkaški su odigrali drugi meč u Španiji i doživjeli prvi poraz.

Prva pobjeda je ujedno bila i historijska za našu zemlju, jer se radi o prvom trijumfu ikada na Svjetskim prvenstvima. Današnji protivnik, Francuska, je poražena u prvom kolu protiv Južne Koreje.

Nakon prvog poluvremena utakmice Svjetskog prvenstva u Španiji, kadetska reprezentacija BiH gubi od vršnjaka iz Francuske rezultatom 43:36.

Francuzi su od prve minute igrali konkretnije te odlučno držali prednost tokom obje četvrtine. S druge strane BiH je pružila dobar otpor, pa se bilo za nadati da će u drugom poluvremenu stići minus od sedam poena.

Ipak, košarkaši reprezentacije Francuske bili su prejjaki za kadete BiH, pa su u drugom poluvremenu zaigrali još bolje te svoju prednost u konačnici povećali na 19 poena.

Meč je završen rezultatom 84:65.

U drugom meču grupe D, Južna Koreja je slavila protiv Dominikanske Republike.