Home » Spektakl na Bilinom polju završio bez pobjednika: NK Čelik – FK Sarajevo 0:0

Spektakl na Bilinom polju završio bez pobjednika: NK Čelik – FK Sarajevo 0:0

Čelik je u velikom derbiju 2. kola Premijer lige BiH ugostio Sarajevo, a na kraju u jednoj spektakularnoj atmosferi na Bilinom polju pobjednika nije bilo, 0:0.

Čelik je ofanzivno krenuo prema golu Sarajeva od prve minute. Imali su domaći fudbaleri ofanzivu od samog početka, bili su bolji, ali je izostajala prava šansa.

Sarajevo je nakon 10 minuta igre ostalo bez prvog napadača Mersudina Ahmetovića koji se povrijedio, a ušao je Gedeon Guzina

U početnih 20-ak minuta Bordo tim nije pokazao previše, a u 23. minuti umalo su kažnjeni za nešto slabiju predstavu. Letić je pogriješio, Grahovac mu krade loptu i matira Kovačevića, no Šerbečić spašava gol.

Nakon ove šanse aktuelni šampion je zaigrao nešto bolje. Stvorili su gosti sa Koševa nekoliko dobrih šuteva, ali Pavlović je bez većih problema zaustavljao njegove udarce i ostalo je 0:0 nakon prvih 45 minuta.

U nastavku je Sarajevo bilo bolji tim. Već u 46. minuti Gedeon Guzina promašuje veliku šansu kada je izašao sam pred Pavlovića, a zatim sredinom prvog dijela Hebibović ima dvije zaista sjajne šanse.

Ipak, gol aktuelni šampion nije uspio da zabije, ali je bilo vidljivo da je ubacio u brzinu više. Zatim je i Tatar imao dobar šut i on je otišao preko gola.

Čelik je pokušavao nešto napraviti iz kontri, a u 81. minuti imaju sjajnu šansu. Blažević je sa 30 metara pokušao, Kovačević brani.

Tatar je u 88. minuti imao kolosalnu šansu. Izašao je sam pred Pavlovića, ali mu ovaj brani udarac i spašava Čelik, pa je do kraja ostalo 0:0.