Home » Srbija savladala bh. nogometašice i preuzela treće mjesto

Srbija savladala bh. nogometašice i preuzela treće mjesto

ZENICA- Trening centar NSBiH. Gledalaca: 800. Sudija: Angelika Soeder (Njemačka). Strijelci: 0:1- Slović (9), 1:1- Medić (40), 1:2- Tenkov (48), 1:3- Čubrilo (54), 1:4- Tenkov (70), 2:4- Nikolić (85., penal). Žuti karton: Hadžić, Piskić (BiH), Radojičić, Ilić, Damjanović (Srbija).

BiH: Hodžić, Radeljić, Am. Spahić, Hasanbegović, Kršo, Kapetanović (55. Ahmić), Aleksić, Hadžić, Al. Spahić (87. Bagarić), Medić (55. Piskić), Nikolić. Selektor: Samira Hurem.

SRBIJA: Kostić, Oršoja (46. Bradić), Slović (84. Nikolić), Damjanović, Krstić, Čubrilo, Mijatović, Ilić, Smiljković, Tenkov (79. Vuković), Radojičić. Selektor: Goran Sretenović.

U zadnjem susretu u okviru kvalifikacijske grupe 7 za Evropsko prvenstvo 2017, bh. ženska nogometna reprezentacija, koja je krajem prošle godne slavila u Srbiji s 1:0, danas je u Trening centru NSBiH u Zenici izgubila od Srbije rezultatom 2:4. Naše su nogometašice ovim porazom izgubile i odlično treće mjesto u grupi, jer su kvalifikacije okončale sa 9 bodova, dok je Srbija ovom pobjedom stigla na 10 bodova.

I remi nam je bio dovoljan za treće mjesto

Gošće su prve i došle u vodstvo, već u 9. minuti, kada je pogodila Violeta Slović. Naše su poravnale preko Merjeme Medić u 40. minuti i s tim se rezultatom otišlo na odmor, da bi gošće već na početku drugog poluvremena šutevima iz daljine postigle dva gola i praktično riješile pitanje pobjednika.

Za novo vodstvo gošći prvo je precizna bila Mirela Tenkov u 48., a na 1:3 povisila je Jelena Čubrilo u 54. minuti. Istina, u nastavku su naše imale izglednije prilike, ali nisu bile precizne Melisa Hasanbegović i dva puta Milena Nikolić. Tenkov je u 70. minuti kaznila naše promašaje i povisila vodstvo gošći na 1:4.

Gošće agresivnije i fizički spremnije

Tri minute kasnije naša golmanica Almina Hodžić morala je napustiti 16-erac te je na oko 30 metara od gola izbila loptu u aut ispred Tenkove, a Marija Radojičić je u 75. minuti uzdrmala i prečku našeg gola. Prodor naše najbolje igračice, centarfora Milene Nikolić, u 85. minuti prekršajem je u svom 16- ercu zaustavila Nevena Damjanović te su naše dobile penal. Nikolić je bila sigurna realizatorica i zakucala loptu u gornji lijevi ugao gostujuće golmanice Milice Kostić za konačnih 2:4.

Sve u svemu zaslužen trijumf gošći, koje su se, tako, revanširale našim za prošlogodišnji poraz na svom terenu.