Home » Stonoteniseri zeničke Mladosti u odbranu naslova prvaka BiH kreću protiv Mostara

Proteklog vikenda okončan je regularni dio Premijer ligi Bosne i Hercegovine u stonom tenisu, nakon kojeg je prvo mjesto i bez ijednog poraza osvojila Banja Luka, dok će ligu napustiti klubovi Hašim Spahić iz Ilijaša i Spin iz Doboj Istoka.

U play offu za prvaka BiH igrat će četiri prvoplasirane ekipe, a, osim Banje Luke, Mostara i Mladosti iz Zenice, u zadnjim je mečevima plasman u polufinale osigurala i ekipa CM Vitez. Tako će u polufinalu igrati Banja Luka i CM Vitez te drugoplasirani Mostar i trećeplasirana Mladost, a što će biti i repriza prošlogodišnjeg finala, kada je Mladost osvojila svoj prvi naslov bh. prvaka.

Polufinalni mečevi igraju se na dvije dobivene partije, a u slučaju majstorice prednost domaćeg terena imat će Banja Luka i Mostar. Naslov prvaka BiH brani Mladost, koja je prošle godine osvojila i duplu krunu, dok je trofej Kupa BiH za aktuelnu sezonu pripao Mostaru, koji je finalu na završnom turniru u Banja Luci savladao upravo Mladost.

Prvi mečevi polufinala play-ofa na rasporedu su 21. maja, a domaćini prvih mečeva bit će slabije plasirane ekipe- zenička Mladost te CM Vitez.

Konačna tabela regularnog dijela Premijer lige BiH: Banja Luka 22-0, Mostar 19-3, Mladost Zenica 17-5, CM Vitez 15-7, Spin Banja Luka i Aladža Sarajevo 14-8, Kreka Tuzla i Borac Banja Luka 7-15, Željezničar 6-16, Bosna Sarajevo i Hašim Spahić Ilijaš 5-17 te Spin Doboj istok 0-22.