Home » Travnik: Naši kadeti savladali u finalu Crnu Goru

Travnik: Naši kadeti savladali u finalu Crnu Goru

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine osvajač je 10. Međunarodnog turnira koji se ovog vikenda igrao u Travniku.

Naši momci su na krilima Muse sa 40 poena u finalu savladali selekciju Crne Gore rezultatom 102:82 i tako drugu godinu za redom potvrdili epitet najbolje selekcije na turniru, koja je ujedno i prva kojoj je odbrana naslova pošla za rukom.

Oscilacije u igri

Kapiten naše selekcije Džanan Musa već je u prvom napadu donio vodstvo našim momcima, da bi mini serijom od četiri poena povećao našu prednost – 8:4.

Međutim Crna Gora je uzvratila, doduše uglavnom preko slobodnih bacanja, nakon što je niz grešaka naših momaka rezultirala faulima u našem reketu (12:18). Igrala se šesta minuta susreta kada Musa smanjuje prednost Crne Gore koju su sami napravili Čarapić (10 poena) i Popović (8 poena) – 14:18. U nastavku novi nalet mladih košarkaša iz Crne Gore koji preko dobrog ofanzivnog skoka i otvorenog vanjskog šuta odlaze na 16:23, da bi prvih deset minuta završili u svoju korist sa 19:28.

Za samo dvije minute u drugoj dionici zmajići prilaze na dva koša zaostatka nevjerovatno serijom Sanija Čampare, koji tri vezane trojke posprema u koš Crnogoraca 28:30.

Imali su gosti mnogo otvorenih šuteva, no na sreću, malo je pronašlo dno mrežice pa je prednost Crne Gore nakon pet minuta igra u drugoj četvrtini iznosila 30:34. Na poen zaostatka dovodi nas Musa 35:36, da bi za prvo vodstvo u ovom periodu igre donio Barukija poenom nakon ofanzivnog skoka 37:36.

Kampovali su Crnogorci iza linije za tri poena, pa nakon dva pogođena šuta ponovo bježe našim momcima na osjetniju prednost. 39:46, da bi na poluvrijeme otišli sa 42:48.

Iako je naša igra oscilirala u prvih 20 minuta Pandže je dobro posložio naše redove na pauzi pa je početak treće dionice bio u znaku sjajnog napada i odbrane. U prvom je planu bio, MVP evropskog prvenstva, Musa koji veže deset poena te ponovo našoj selekciji vraća vodstvo od 56:53, da bi agoniju vršnjaka iz Crne Gore produžio do kraja treće dionice novom serijom od osam poena i vodstvo naše selekcije od 69:61.

Musa najbolji strijelac

Već tada naši momci nošeni sjajnom atomsferom pred oko 500 gledalaca pojačali su tempo i dokrajčili protivnika. Naši momci naizmjenično su punili koš Crne Gore, a u konačnici su stali na velika 102 poena, što je i najveći broj ubačenih koševa jedne selekcije na turniru.
Za najboljeg strijelca turnira proglašen je kapiten naše selekcije Džanan Musa, dok je za najkorisnijeg igrača izabran Ognjen Čarapić, reprezentativac Crne Gore.
Rezultat: BiH – Crna Gora 102:82.

BiH – Crna Gora 102:82

Dvorana osnovne škole u Travniku. Gledalaca: oko 500. Sudije: Maid Lasetović, Esad Pelja, Breskovac. Rezultat po četvrtinama: 19:28, 23:20, 27:13, 33:21. BiH: Karić, Alikadić 3, Mutić 4, Vlačić, Barukčija 6, Kočić 16, Burko, Čerkezović 6, Čampara 18, Musa 40, Bačvić, Mirković 3, Cvitanović, Radosavljević, Milinović 2, Janković 4. Trener: Josip Pandža. CRNA GORA: Drobnjak 3, Popović 2, Goranović, Vujović 5, Tabas, Čarapić 29, Slavković 13, Peruničić, Kaludjerović, Brnović 6, Boljević, Popović 26, Nikčević, Kovačević. Trener: Nebojša Bogavac.