Home » Tuka s najboljim vremenom sezone treći u Briselu, ukupno završio peti

Tuka s najboljim vremenom sezone treći u Briselu, ukupno završio peti

S najboljim vremenom sezone, 1:44,54, Zeničanin Amel Tuka zauzeo je treće mjesto u trci na 800 metara posljednjeg ovosezonskog mitinga Dijamantne lige u Briselu, čime je zaradio novih osam bodova. Pobijedio je aktuelni evropski prvak i svjetski viceprvak, Poljak Adam Kszczot, s vremenom 1:44,36, a drugi je bio Kenijac Kipyegon Bett s 1:44,44.

Tuki, koji je prije ovog, finalnog mitinga imao pet bodova iz dvije trke Dijamntne lige, nije pošlo za rukom da, kao prošle sezone, osvoji i treće mjesto u ukupnom poretku. On je lovio na trećem mjestu Alfreda Kipketera, koji je imao 14 bodova, a na ovom je mitingu zaradio dodatna četiri, ali je pobjedom Kszczot zaradio 20 bodova, koji je pretekao Kipketera i završio kao treće.

Konačni pobjednik je Kenijac Ferguson Cheruiyot Rotich s 39, a drugi je Francuz Pierre-Ambroise Bosse s 29 bodova. Bett, koji je bio drugi, ipak je završio kao šesti, s bodom manje od našeg Tuke.