Home » Tuka četvrti, najbrži na 800 metara Poljak Kszczot

Tuka četvrti, najbrži na 800 metara Poljak Kszczot

Amel Tuka u finalu trke na 800 metara na Evropskom prvenstvu u Amsterdamu nije večeras uspio osvojiti medalju. Zauzeo je četvrto mjesto s vremenom 1:45,74, dok je pobjednik bio Poljak Adam Kszczot s 1:45,18.

Drugi je bio njegov zemljak Marcin Lewandowski s 1:45,54, a treći, s istim vremenom, Britanac Elliot Giles. Tuka je bio bolji od Francuza Pierrea-Ambroisea Bossea, koji je bio jedan od glavnih kandidata za zlato, ali je kroz cilj protrčao tek kao peti s 1:45,79. Tuka je prije dvije godine u Cirihu bio šesti s 1:46,12.

Tuka je ovo EP i iskoristio kako bi se što bolje spremio za Olimpijske igre, koje su i njegov glavni cilj za ovu sezonu, ali je najavljivao da želi evropsku medalju. Ali,  očito su čak dvije doping kontrole u samo pet dana, čak i na sam dan finalne trke, utjecale na koncentraciju našeg najboljeg atletičara u historiji.