Home » U derbiju sezone Neimari u dobro ispunjenoj zeničkoj Areni poraženi od Željezničara

Derbi sezone kada je u pitanju 1.liga FBiH u futsalu grupa “Centar” sinoć je odigran u zeničkoj Areni između ekipa Neimari iz Zenice i Željezničara iz Sarajeva. U veoma dobrom meču pred više od 2.000 gledatelja u sjajnoj atmosferi pobjedu je slavila gostujuća ekipa rezultatom 2:3, te tako dva kola prije kraja prvenstva jednom nogom plasirala se u doigravanje za ulazak u Premijer ligu BiH.

Prije ove utakmice, Neimari i Željezničar su na svome kontu imali po 21 bod, s tim što je ekipa iz Zenice imala mnogo bolju gol razliku.

Domaći igrači veoma su motivisani ušli u ovaj meč nošeni sjajnom podrškom s tribina. Redale su se šanse pred golom gostiju, koji su svoju šansu strpljivo čekali cijelo prvo poluvrijeme.

Nakon neiskorištenih šansi Karića, Dedića, Šišića i Salkića, gosti su imali zicer preko Pljevljaka, ali domaći golman je sjajno intervenisao. Kada se mislilo da će se poluvrijeme završiti bez golova, sjajna akcija dvojca Karić-Dedić, a ovaj drugi majstorski tri sekunde prije kraja postiže gol za vodstvo 1:0, to je bio i rezultat prvog dijela.

Drugi dio bolje otvaraju gosti, koji su igrali s igračem više, preuzeli su rizik igranja bez golmana, a to im je donijelo i rezultat. Strijelac za poravnanje na 1:1 bio je Anes Demirović.

Nakon gola gostiju, domaći igrači su krenuli još jače prema golu gostiju, te su stvorili veliki broj šansi. Ipak Amar Šišić uspijeva jednu loptu pospremiti u gol, za novo vodstvo Neimara 2:1.

Mogli su izabranici Mersida Burekovića riješiti meč u svoj korist, ali je nevjerovatno šta su sve propustili da realiziraju u napadu. Kazna za promašaje stigla je u 33. minuti kada je gol za 2:2 postigao Senahid Zeba.

Nastavili su gosti igrati bez golmana s igračem više u polju, a to im se isplatilo u 38. minuti kada Anes Demirović pogađa za vodstvo gostiju 2:3.

Pokušali su domaći da izjednače, ali junak utakmice bio je gostujući golman Adnan Delihasanović koji je u finišu nekoliko puta spasio svoj tim sjajnim intervencijama.

Na kraju je ostalo 2:3 za veliku pobjedu ekipe iz Sarajeva. Na kraju veliki aplauz za igrače domaćeg i gostujućeg tima, koji su večeras pokazali sjajan futsal, te su svi oni koji su večeras došli u Arenu mogli zaista uživati.

Nakon 12. kola sa je Željezničar prvi sa 24 boda na svome kontu, dok su Neimari ostali na 21 osvojenom bodu. U posljednja dva kola Neimari će igrati protiv Fojnice u gostima, dok će u posljednjem kolu dočekati Futsal Team iz Tešnja. S druge strane Željezničar će kući dočekati Žepče, dok će u posljednjem kolu u goste ekipi Usore.