Home » Monte Carlo: U gotovo izjednačenom meču Raonić savladao Džumhura

Monte Carlo: U gotovo izjednačenom meču Raonić savladao Džumhura

Ovo je bio drugi susret Džumhura i Raonića u kratkom periodu. U prvom meču odigranom na ATP turniru u Miamiju u okviru osmine finala pobijedio je Kanađanin. Danas su se sreli u revanšu također u osmini finala, nakon što je Džumhur u kvalifikacijskim mečevima dobio Salvatorea Carusa i Thomasa Fabbiana, u 1. kolu eliminisao Robina Haasea, a onda u 2. kolu napravio senzaciju pobijedivši sedmog tenisera svijeta Tomaša Berdycha.

Raonić je servirao na početku meča i poveo, a u ovom gemu je sudija donio jednu očigledno pogrešnu odluku kod jednog outa, što je naljutilo našeg tenisera. Džumhur je potom u narednom gemu odservirao za izjednačenje. Siguran pri svom servisu za 2:1 bio je i Raonić izgubivši samo jedan poen, ali je i Damir držao svoj servis.

Međutim, Raonić dobio peti gem, a onda je šestom stvorio šansu za break, koju je i iskoristio te poveo 4:2 u prvom setu. Kanađaninu je naš teniser napravio dosta problema u sedmom gemu, ali je Raonić ipak uspio osvojiti gem za 5:2. I Džumhur je imao poteškoće pri servisu, zaostajao je, ali se vratio, osvojio gem i smanjio na 5:3. Raonić je potom uspješno servirao za osvajanje prvog seta, koji je trajao 40 minuta.

Drugi set je započeo Džumhur i dobio gem bez izgubljenog poena. Prvu break loptu imao je u četvrtom gemu pri vodstvu 2:1, ali je nije iskoristio, pa je Raonić stigao do izjednačenja.

Damir je nastavio dobro igrati i postizao je lijepe poene, posebno u šestom gemu u kojem je osigurao tri break lopte. Treću je Džumi iskoristio i poveo sa 4:2 u drugom setu. Nažalost, Raonić je odmah vratio break i smanjio zaostatak, a potom svojim servisom stigao do izjednačenja. Džumhur u devetom gemu vraća vodstvo, a u desetom dolazi do dvije break lopte. Prvu je iskoristio i dobio drugi set te izjednačio rezultat na 1:1 poslije 43 minute igre.

U trećem setu je također prvi servirao Džumhur, Raonić je imao priliku za break koju je propustio, pa je Damir s dva dobra servisa poveo u odlučujućem setu. Drugi gem je Raonić lako riješio bez izgubljenog poena za izjednačenje u trećem setu.

Iako mu je ovo bio peti meč na turniru, Damir je bio veoma borben i rastrčan, što je dokaz da se odlično spremio. U četvrtom gemu drugog seta imao je dvije break lopte, koje nije iskoristio. Raonić se uspio spasiti i dobiti gem za 2:2. U šestom gemu je Damir imao problema sa servisom, zaostajao je 0:30, ali se sjajno vratio i poveo sa 4:3.

Naš teniser je dobro namučio Kanađanina u osmom gemu, ali nije uspio doći do breaka, pa je Miloš izjednačio na 4:4.

Velika borba se nastavila, Damir je poveo 5:4, a Raonić se našao pod pritiskom. Servirao je i došao do novog izjednačenja u ovom dramatičnom meču. Novu break priliku Raonić je propustio u desetom gemu, Džumhur se vratio i asom ponovo poveo, pa je kanadski teniser servirao za ostanak u ovom meču. Nakon ukazivanja pomoći je osvojio gem na svoj servis i izjednačio na 6:6, pa se pobjednik odlučivao u tie-breaku.

Raonić je na početku napravio mini break, koji je Džumhur odmah vratio. Potom je poveo Miloš i napravio novi mini break za 3:1. Damir smanjuje na 3:2, a onda Raonić povećava vodstvo na 4:2, a potom i na 5:2. Odličan drop shot pravi bh. teniser za 5:3, a onda volejom smanjuje na 5:4. Džumhur potom mini breakom izjednačava na 5:5, pa se drama nastavila. Raonić je potom dobro servirao i izborio se za meč loptu, koju je iskoristio i pobijedio Džumhura za četvrtfinale.