Home » UEFA EL: Liverpool i Sevilla igraju za trofej 18. maja u Baselu

UEFA EL: Liverpool i Sevilla igraju za trofej 18. maja u Baselu

Fudbaleri Liverpoola i Seville igrat će u finalu UEFA Evropske lige.Liverpool je u polufinalu eliminirao španski Villarreal. Prvi meč na El Madrigalu pripao je Žutoj podmornici (1:0), dok je tim Jurgena Kloppa večeras slavio sa ubjedljivih 3:0.

Redsi su deficit sa El Madrigala (0:1) relativno brzo nadoknadili. Samo sedam minuta igre bilo je dovoljno da kultni Anfield Road eksplodira. Firminho je ubacio loptu u peterac, a nes(p)retni Bruno zatresao vlastitu mrežu.

Drugi gol, koji je i prelomio susret, Liverpool je postigao u 63. minuti. Mrežu gostiju pogodio je Sturridge.

U 71. minuti domaćoj ekipi dodatno je olakšan posao nakon što je Ruiz dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Samo deset minuta igre bilo je dovoljno Redsima da iskoriste igrača više. Lallana je u 81. minuti u potpunosti potopio Žutu podmornicu.

Sevilla je nakon remija u prvom meču u Ukrajini (2:2), pred svojim navijačima pobijedila Shakhtar sa 3:1 i tako sa ukupnih 5:2 prošla u finale, gdje će imati priliku da treći uzastopni put osvoji titulu Evropske lige.

Golijada iz Ukrajine prije sedam danas nastavila se i u Andaluziji. Aktuelni prvak Evropske lige je do vodstva stigao u 9. minuti kada je Gameiro zatresao mrežu gostiju.

Shakhtar se vratio u igru prije samog odlaska na odmor, u 44. minuti. Nekadašnji hrvatski reprezentativac Eduardo pogodio je za izjednačenje.

Sevilla u 47. minuti ponovo vraća prednost, a strijelac je ponovo bio Gameiro.

Konačnih 3:1 postavio je Mariano u 59. minuti.

Finalni meč igra se 18. maja, a domaćin spektaklu je St. Jakob – Park stadion u Baselu.