Home » UEFA futsal Liga prvaka: Mostarci u finišu do pobjede protiv prvaka Švedske

UEFA futsal Liga prvaka: Mostarci u finišu do pobjede protiv prvaka Švedske

Futsaleri Mostar Starog grada u 2. kolu glavne runde Lige prvaka savladali su Orebro u Mostaru rezultatom 3:2 u dramatičnoj završnici.

Šveđani su poveli u prvom napadu preko Mielija. Mostar SG izjednačio je pet minuta kasnije, a strijelac je bio Adnan Kalajdžić.

Ipak, Orebro je na odmor otišao s prednošću zahvaljujući drugom pogotku Mielija.

Rezultat 2:1 stajao je na semaforu sve do 39. minute, a onda je uslijedio preokret. Aladžić je prvo izjednačio, a svega dvadesetak sekundi kasnije isti igrač postigao je i svoj drugi gol za pobjedu Mostar Starog grada 3:2.

U prvoj utakmici dana Loznica je bila bolja od azerbejdžanskog Araza, 4:1.

Prvak Srbije Loznica sada ima dvije pobjede, Mostar SG i Orebro po jednu, dok je Araz bez bodova.

Odlučujuće treće kolo igra se u subotu, a sastaju se Loznica – Orebro i Mostar Stari grad – Araz. Samo će se pobjednik skupine plasirati u elitnu rundu Uefine Lige prvaka.