Home » Velika pobjeda košarkašica zeničkog Jumpera u prvoj utakmici play-offa za prvaka A1 lige

Košarkašice zeničkog Jumpera sinoć su u zeničkoj Areni u okviru prve utakmice finala A1 lige za košarkašice dočekale ekipu StarTz iz Tuzle, te slavile pobjedu rezultatom 77:54 i tako povele u finalnoj seriji 1:0, koja se igra na dvije pobjede.

Pred oko 800 gledatelja, izabranice Eldara Durmića od početka su nametnule svoj ritam igre, te su diktirale ritam i rezultat. Nakon prve četvrtine na semaforu je bilo 23:13 za domaće košarkašice. U drugoj četvrtini domaće košarkašice su zadržale vodstvo, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 42:32 za Jumper.

Nakon odmora u trećoj četvrtini riješeno je pitanje današnjeg pobjednika, Zeničanke su furiozno odigrale u odbrani i napadu, te je na kraju treće četvrtine na semaforu bilo 56:36 za Zeničanke. U posljednjih 10. minuta utakmice, domaće košarkašice su zadržale visoko vodstvo, te slavile pobjedu konačnim rezultatom 77:54 (23:13, 19:19, 15:4, 20:18) za ekipu Jumpera.

Kada su u pitanju najbolji pojedinci u pobjedničkoj ekipi, Amina Smaka postigla je 20 poena, dok je Amna Kahrić dodala 17, dobru partiju odigrale su i Emira Šehić sa 12 i Ines Podojak sa 11 poena.

Zeničanke su nakon večerašnje pobjede povele u seriji rezultatom 1:0, a naredni meč se igra u Tuzli. U slučaju treće utakmice, ona bi se igrala ponovo u Zenici, budući da Jumper ima prednost domaćeg terena. Sigurno da se izabranicama Eldara Durmića otvorila velika šansa da izbore ulazak u najviši rang, te da Zenica naredne sezone u najvišem rangu pored košarkašica Čelika ima i još jedan klub, a to je Jumper.

Izvor: Zenicablog