Home » Video: Sarajevo deklasiralo Čelik na Koševu

Sarajevo je u okviru 14. kola BHT Premijer lige slavilo ubjedljiv trijumf protiv zeničkog Čelika rezultatom 4:0.

Izabranici Mehmeda Janjoša od samog početka krenuli su na gol Čelika, a nagrada za takvu igru stigla je u 11. minuti susreta.

Nakon loše rakcije golmana Čelika, Hebibović loptu glavom posprema u mrežu Zeničana i donosi prednost svojoj ekipi od 1:0.

Bordo ekipa nastavila je u istom ritmu utakmicu, te na svaki način pokušavala doći do novog pogotka. U 26. minuti, nakon centaršuta Hodžića, lopta dolazi do Crnkića koji postiže novi pogodak i povećava vodstvo Sarajeva na 2:0.

Do kraja prvog poluvremena, Sarajevo je imalo još jednu veliku priliku, ali je Ružić u jednom napadu odbranio čak tri šuta.Prvo je Ahmetović nakon solo prodora pokušao, nakon njega Hebibović, da bi lopta stigla do Crnkića koji nije uspio postići svoj drugi pogodak. Sve to desilo pred sam kraj prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme Sarajevo je otvorilo u nešto sporijem ritmu, ali je ipak držalo kontrolu nad igrom. U 58. minuti Mersudin Ahmetović na asistenciju Hebibovića pogađa gol Ružića s nekih 10-ak metara i povećava vodstvo svoje ekipe na 3:0.

Nakon toga, Sarajevo i dalje nije prestajalo s napadima, a samo tri minute poslije, tačnije u 61. minuti Ružić sjajno brani dva pokušaja Mersudina Ahmetovića, da bi pet minuta poslije štoper domaćih Balić pogodio stativu.

Haris Duljević u 72. minuti istrčao je fantastičan kontranapad i asistirao Crnkiću koji je postigao svoj drugi pogodak, bilo je to 4:0 za Sarajevo. Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, pa je ostao rezultat iz 72. minute.

Sarajevo – Čelik 4:0 (Hebibović 11’, Crnkić 26’,72’, Ahmetović 58’)