Home » Vitez trenera Borisa Pavića šokirao Želju

Vitez trenera Borisa Pavića šokirao Želju

Vitez je u zadnjoj utakmici 5. kola BHT Premijer lige porazio na Grbavici sarajevski Željezničar s 2:0, čime su nogometaši trenera Borisa Pavića ostvarili ukupno drugu, a prvu ovosezonsku pobjedu u gostima te priredili i najveće iznenađenje dosadašnjeg toka sezone PLBiH.

Bili su ovo prvi bodovi za Vitežane nakon šest uzastopnih poraza od Želje u PLBiH.

Prvo slavlje na gostovanju s novim klubom (Foto: avaz.ba)

Željezničaru je, pak, ovo bio drugi uzastopni poraz. Zanimljivo je da su oba gola za Vitežane postigli bivši igrači Želje- Armin Kapetan u 75. minuti te Zoran Kokot u 80. minuti, a indisponirani domaćini u 85. minuti ostali su i bez Jovana Blagojevića, koji je nakon dosuđenog prekršaja uzeo loptu u ruke i gađao u glavu veznjaka Viteza Anela Dedića.

Prethodno je, autogolom Tonija Peze (39) i eurogolom Demira Pece (86), bijeljinski Radnik s 2:1 u Travniku savladao domaćina, jajačko Metalleghe BSI. Strijelac jedinog gola za Metalleghe bio je u 56. minuti Sulejman Smajić iz penala.

U subotnjim mečevima postignuti su sljedeći rezultati: Krupa – Olimpic 2:0, Mladost DK – Sarajevo 0:0, Čelik – Široki Brijeg 0:1 i Zrinjski – Sloboda 2:0. Tabela: Zrinjski i Sloboda 10, Sarajevo 9, Krupa i Vitez 8, Mladost DK i Željezničar 7, Široki Brijeg 6, Radnik 5, Čelik 4, Metalleghe BSI i Olimpic 3 boda. U narednom kolu sastaju se: Olimpic – Mladost DK, Sloboda – Čelik i Željezničar – Zrinjski (20.08.), Vitez – Radnik, Sarajevo – Metalleghe BSI i Široki Brijeg – Krupa (21.08.).