Home » Warriorsi razbili Cavalierse za 2-0 u finalnoj seriji

Warriorsi razbili Cavalierse za 2-0 u finalnoj seriji

Košarkaši Golden State Warriorsa pobijedili su Cleveland Cavalierse 110:77 u drugom meču velikog finala NBA lige, te su sasvim zasluženo poveli s 2:0 u seriji. LeBron James i ekipa su konkurentni su u ovom meču bili samo 15-ak minuta. Prvu dionicu su Cavsi dobili 21:19, a na otvaranju druge dionice je u jednom trenu bilo i plus šest za goste, 28:22.

Međutim, krenula je potom egzibicija Warriorsa. Serijom od 9:0 okreću meč u svoju korist, te nemilosrdno pune protivnički koš. Do poluvremena su stvorili prednost od osam razlike, 52:44, iako je u jednom trenu bilo i 15.

Nastavak je ponudio potpunu dominaciju aktuelnih prvaka. Cavsi su izgledali nemoćno pored raspoloženih Warriorsa, koje je šut itekako služio. Posebno se to odnosi na posljednju dionicu kada su šutirali 68 procenata iz igre, dok su na drugoj strani gosti imali 21%.

Prednost se iz napada u napad povećavala. Nakon tri četvrtine bilo je plus 20, 82:62, da bi na kraju Warriorsi slavili s 33 poena razlike.

Draymond Green je ponovo bio fantastičan. Ubacio je 28 poena, a imao je sedam skokova i pet asistencija. Steph Curry je dodao 18, a Klay Thompson 17, ali treba istaći da je ovaj šuterski dvojac ispalio svega 24 lopte.

S druge strane kod Cavsa LBJ je ubacio 19 poena, aimao je devet asistencija i osam skokova.