Home » Završen Evropa judo kup u Sarajevu: Ždrale osvojio srebro za BiH, Poljska najuspješniji tim

Evropa judo kup za juniore “Sarajevo 2023”, u organizaciji Judo saveza Bosne i Hercegovine, završen je jučer.

U finalu kategorije do 81 kilograma bosanskohercegovački reprezentativac Lazar Ždrale poražen je od Kanađanina Jumbera Meladzea, dok su bronzane medalje osvojili Jason Okoye (Francuska) i Dušan Grahovac (Srbija).

Nacionalni tim naše zemlje tako je dvodnevno takmičenje za juniore i juniorke okončao s dvije srebrene i tri bronzane medalje.

Najuspješnija selekcija bila je Poljska, koja je jučer osvojila još dvije zlatne medalje, te u konačnici takmičenje završila s pet zlatnih, jednim srebrenim i tri bronzana odličja.

Judo savez Bosne i Hercegovine još jednom je u potpunosti opravdao priznanje za najboljeg tehničkog organizatora u 2022. godini, koje je inače dobio od Evropske judo unije.

U naredna tri dana Sarajevo će biti domaćin EJU trening kampa, a već 20. i 21. maja Istočno Sarajevo će ugostiti Evropa kup za seniore.