Proteklog vikenda je u Gradskoj areni u organizaciji Univerziteta u Zenici, Univerzitetskog sportskog saveza studenata i Unije studenta, odigrano posljednje kolo Univerzitetskog turnira u malom nogometu, kao i završnica.
Na turniru su učestvovale ekipe osam fakulteta Univerziteta u Zenici: Ekonomski fakultet, Filozofski fakultet, Islamski pedagoški fakultet, Mašinski fakultet, Medicinski fakultet, Metalurško tehnološki fakultet, Politehnički fakultet i Pravni fakultet, kao i ekipa Studentskog centra.
U nastavku pogledajte rezultate grupne faze, kao i konačne tabele:
Grupa A:
Politehnički fakultet – Islamsko-pedagoški fakultet (2:4)
Medicinski fakultet – Studentski centar (1:5)
Ekonomski fakultet – Politehnički fakultet (2:3)
Islamsko-pedagoški fakultet – Medicinski fakultet (3:4)
Medicinski fakultet – Ekonomski fakultet (1:5)
Studentski centar – Islamsko-pedagoški fakultet (5:4)
Studentski centar – Politehnički fakultet (2:3)
Islamsko-pedagoški fakultet – Ekonomski fakultet (0:3)
Ekonomski fakultet – Studentski centar (3:4)
Politehnički fakultet – Medicinski fakultet (3:0)
Tabela:
Mjesto | Fakultet | OS | P | N | I | GR | Bod |
1. | Studentski centar | 4 | 3 | 0 | 1 | 15:11 | 9 |
2. | Politehnički fakultet | 4 | 3 | 0 | 1 | 11:8 | 9 |
3. | Ekonomski fakultet | 4 | 2 | 0 | 2 | 13:4 | 6 |
4. | Islamsko-pedagoški fakultet | 4 | 1 | 0 | 3 | 11:14 | 3 |
5. | Medicinski fakultet | 4 | 1 | 0 | 3 | 6:16 | 3 |
Grupa B
Metalurško-tehnološki fakultet – Filozofski fakultet (10:7)
Pravni fakultet – Mašinski fakultet (0:3)
Mašinski fakultet- Filozofski fakultet (1:1)
Metalurško-tehnološki fakultet – Pravni fakultet (3:3)
Filozofski fakultet – Pravni fakultet (4:3)
Mašinski fakultet – Metalurško-tehnološki fakultet (4:0)
Tabela:
Mjesto | Fakultet | OS | P | N | I | GR | Bod |
1. | Mašinski fakultet | 3 | 2 | 1 | 0 | 8:1 | 7 |
2. | Metalurško-tehnološki fakultet | 3 | 2 | 1 | 1 | 13:14 | 4 |
3. | Filozofski fakultet | 3 | 1 | 1 | 1 | 12:14 | 4 |
4. | Pravni fakultet | 3 | 0 | 1 | 2 | 6:10 | 1 |
U utakmici za treće mjesto sastale su se ekipe Politehničkog i Metalurško-tehnološkog fakulteta, gdje je uspješnija bila ekipa Politehničkog fakulteta.
U finalu su se sastale ekipe Mašinskog fakulteta i Studentskog centra, gdje je nakon 40 minuta borbe, prvo mjesto osvojila ekipa Mašinskog fakulteta.
Za treće mjesto:
Politehnički fakultet – Metalurško-tehnološki fakultet (4:3)
FINALE:
Mašinski fakultet – Studentski centar (2:0)
Zenit.ba