Home » Zmajevi porazom od Italije zaključili nastup u Ligi nacija

Zmajevi porazom od Italije zaključili nastup u Ligi nacija

Prvi su na utakmici zaprijetili Zmajevi kada je u 4. minuti nakon brzog kontranapada Krunić bio u sjajnoj šansi, snažno je šutirao, ali je u posljednji trenutak Jorginho izblokirao njegov udarac i odbio loptu u korner.

Samo dvije minute kasnije Italija je imala priliku, no Belotti je iz peterca katastrofalno šutirao i upropastio veliku šansu za Azzurre.

U 15. minuti ponovo je Belotti bio u šansi nakon Florenzijevog ubačaja sa desne strane, ali je u padu glavom šutirao tik pored gola.

Italijani su u vodstvo stigli u 22. minuti susreta. Ćorluka je izgubio loptu u duelu sa Locatellijem, Insigne je ubacio sa lijeve strane, a Belottti pogađa za 1:0.

Samo tri minute kasnije Azzurri su mogli udvostručiti prednost kada je Berardi napravio dar-mar po desnoj strani, ali je šutirao pravo u Pirića.

U 37. minuti Zmajevi su uputili prvi šut u okvir gola kada je Prevljak šutirao iskosa sa desne strane iz peterca, ali je Donnarumma sjajno odbranio njegov udarac.

Već u narednom napadu Insigne je mogao kazniti taj promašaj kada je istrčao kontranapad, gađao suprotni ugao ali je bio neprecizan za desetak centimetara.

U posljednjim sekundama prvog poluvremena Zmajevi su imali još jednu dobru priliku, no Gojak je šutirao pored gola iz peterca nakon što se za loptu sjajno izborio Ćorluka.

Na samom otvaranju drugog poluvremena ponovo je Belotti bio u šansi, no nakon proigravanja Insignea iskosa sa lijeve strane je šutirao pored gola.

Nakon sat vremena igre Acerbi je bio u velikoj šansi kada je šutirao iskosa sa lijeve strane, Locatelli je pokušao uklizati i proslijediti loptu u gol, ali je za trenutak zakasnio i propala je velika prilika za povećanje vodstva Italije.

Azzurri su do drugog pogotka stigli u 68. minuti. Locatelli je prebacio našu odbranu, a Berardi atraktivno pogađa za 2:0.

Do kraja susreta Italija je mogla stići i do trećeg gola, no rezervista Bernadesch je pogodio prečku nakon asistencije Insignea u 88. minuti.

Meč je završen pobjedom gostiju koji će igrati na završnom turniru Lige nacija, dok su Zmajevi ispali u niži rang Lige nacija.

BiH – Italija 0:2 (Belotti 22., Berardi 68.)